Kategorie

jak uratować zniszczone kosmetyki?

Jak uratować uszkodzone kosmetyki?

Pewnie wielokrotnie zdarzyło Ci się, że pomadka pękła na pół albo cień się pokruszył. To jeszcze nie koniec świata! Dzięki prostym trikom uratujesz uszkodzone kosmetyki w zaledwie parę chwil. Nie wierzysz? Sama zobacz!

Bardzo często robimy makijaż w pośpiechu lub wrzucamy kosmetyki luzem do torebki. Zapominamy, że opakowania nie zawsze są w stanie ochronić zawartość przed zniszczeniem. Niestety, przez naszą nieuwagę albo brak czasu możemy uszkodzić ulubione kosmetyki. Co wtedy? Warto spróbować uratować je domowymi sposobami! Sprawdź, jak to zrobić.

Złamana szminka – jak ją naprawić?

Twoja ulubiona pomadka pękła na pół? Spokojnie, łatwo ją naprawisz! Gwarantujemy, że nie będziesz musiała jej wyrzucać. Tak naprawdę wystarczy rozgrzać zapalniczką dwa końce szminki – powinny się lekko roztopić. Później trzeba połączyć ze sobą oba kawałki i chwilę przytrzymać. Jeśli pojawiły się jakieś nierówności w miejscu sklejenia, wygładź je patyczkiem kosmetycznym lub palcem. Naprawioną szminkę włóż do lodówki albo do zamrażalnika na co najmniej 10-15 minut. Zobaczysz, że po złamaniu nie będzie śladu!

Poniżej znajdziesz ochronne kosmetyki do ust:

Pokruszone kosmetyki – czy da się je uratować?

Prasowany puder, róż, bronzer lub cień – te kosmetyki mogą się pokruszyć. Wtedy zamiast jednego kawałka będziemy miały mnóstwo drobniejszych części. Na szczęście w domowych warunkach uda nam się przywrócić ich pierwotny kształt! Wsyp pokruszone fragmenty do miski i rozgnieć je na proszek. Następnie dodaj do naczynia 70% procentowy alkohol lub spirytus z wodą (proporcje 2:1) – 10 kropli w zupełności wystarczy. Przygotowaną masę dokładnie wymieszaj, na koniec włóż ją do oryginalnego opakowania. Uwaga – całość musi dobrze wyschnąć!

Zobacz przydatne akcesoria kosmetyczne:

Co zrobić z zaschniętym tuszem do rzęs?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego tusz do rzęs tak szybko wysycha. Niestety, głównym winowajcą jest powietrze, które źle wpływa na ten płynny kosmetyk. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym odświeżysz swoją mascarę! Do tubki nalej 10 kropli do oczu lub płynu do soczewek, dokładnie wstrząśnij opakowaniem. Kolejnym trikiem jest włożenie tuszu na kilka minut do kubka z gorącą wodą. Pamiętaj, że większość tuszy może być otwartych jedynie przez sześć miesięcy!

Poniżej znajdziesz tusze do rzęs oraz praktyczne kosmetyczki:

Zgęstniały lakier do paznokci – co z nim zrobić?

Zgęstniały lakier do paznokci również możesz włożyć do ciepłej wody. Uwaga – ten trik sprawdzi się w przypadku wielu zaschniętych kosmetyków! To szybki i tani sposób, dlatego warto go wypróbować. W żadnym wypadku nie dolewaj do emalii zmywacza do paznokci! Na rynku znajdziesz profesjonalne środki, np. rozcieńczalnik. 2-3 krople tego specyfiku sprawią, że lakier do paznokci znów będzie miał idealną konsystencję, a do tego nie straci na jakości.

Poniżej znajdziesz lakiery w modnych kolorach:


Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.