Kategorie

Jak znaleźć swój własny styl

Jak znaleźć swój unikatowy styl

Jeśli czujesz się zagubiona w wielkim świecie mody, a Twoje stylizacje są nudne i przeciętne, ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Zobacz, jak w kilku krokach zbudować własny, niepowtarzalny styl i odmienić swój sposób ubierania się.

Przeglądając kolorowe magazyny i widząc zdjęcia świetnie ubranych celebrytek możesz krytycznie zerkać na swoją garderobę. W dobie idealnie wystylizowanych kobiet i mody na oryginalność, Twoje ubrania mogą wydawać się banalne. Wykreowanie własnego stylu pozwoli Ci uniknąć takich niekomfortowych sytuacji. Ponadto sprawi, że w Twojej szafie będą wisieć tylko ulubione, wyselekcjonowane ubrania, a Ty nigdy nie będziesz mieć problemu ze skomponowaniem outfitu na każdą okazję.

Określ swoje podejście do mody

Na pierwszym miejscu stawiasz wygodę czy elegancję? Uwielbiasz obfitość ozdób i biżuterii czy raczej podążasz drogą minimalizmu? Określ, jakie cechy powinny charakteryzować Twój styl. Pomyśl o ulubionych ubraniach, kolorach, dodatkach, w których dobrze się czujesz i postaraj się na stałe włączyć je do stylizacji. Przy analizie modowych upodobań zwróć uwagę na swój charakter, temperament oraz zajęcia, jakie zazwyczaj wykonujesz. Dobrze, aby Twój styl korespondował z osobowością i stylem życia.

Przejrzyj swoją szafę

Poszukiwanie własnego stylu nie obejdzie się bez analizy zawartości szafy. Przede wszystkim uporządkuj ubrania i odrzuć te, których z jakichś powodów nie nosisz. Następnie zobacz, jakie rzeczy posiadasz i zastanów się, dlaczego akurat one znalazły się w Twojej garderobie. Być może staną się odzieżową bazą, którą uzupełnisz o kilka niezbędnych ubrań. Łatwiej też będzie Ci znaleźć klucz – motyw przewodni nowego stylu. Przykładowo, wiele T-shirtów może świadczyć o tym, że lubisz je i czujesz się w nich komfortowo. Postaraj się więc, aby stały się Twoim znakiem rozpoznawczym.

Poszukuj inspiracji

Jeśli już wiesz, co mniej więcej chciałabyś nosić, sprawdź, jak robią to inni. W dzisiejszych czasach znalezienie zdjęć modnych blogerek i gwiazd nie jest niczym trudnym. W wolnym czasie przeglądaj strony, blogi i portale społecznościowe w poszukiwaniu inspiracji. Możliwe, że znajdziesz je także w magazynach oraz kreacjach filmowych bohaterek. Śledź także stylizacje ulubionych, sławnych kobiet. Zdjęcia zapisuj w uszeregowanych tematycznie folderach, aby w każdej chwili z łatwością je odszukać.

Pamiętaj, że pieniądze nie kupią stylu

Miliony na koncie nie zagwarantują wyczucia trendów i wysublimowanego gustu. Oczywiście, pieniądze przydają się podczas kupna wymarzonych ubrań, w przypadku ich braku nie należy jednak się poddawać i rezygnować z kreowania własnego stylu. Wymówka: „nie mam pieniędzy, aby dobrze wyglądać” nie jest dla Ciebie. Planuj wydatki z wyprzedzeniem oraz szukaj alternatywnych sposobów na zdobycie wybranych ubrań: sprzedaj te, których nie nosisz, bierz udział w wymianach odzieży, poluj na promocje i wyprzedaże. Zajrzyj czasem do second handu – można tam znaleźć prawdziwe perełki!

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.