Kategorie

Amal Clooney

Klasyka według Amal Clooney

Amal Clooney, choć zajmuje się trudnymi projektami, a w pracy skupia się przede wszystkim na walce o prawa człowieka, nie zaniedbuje swojego wizerunku, a jej styl znalazł grono fanek na całym świecie. Zobacz pełne szyku i elegancji stylizacje jednej z najbardziej znanych prawniczek.

O Amal Alamuddin usłyszał cały świat przy okazji jej małżeństwa z hollywoodzkim wiecznym kawalerem – George Clooney’em. Tuż po ślubie jej osobą bliżej zainteresowały się media, a Amal na świeczniku pozostaje do dziś. Jak to w świecie show businessu bywa, prasa nie tyle śledzi dokonania zawodowe libańskiej prawniczki, co jej styl ubierania. Jest on na tyle efektowny, że dość szybko został doceniony w świecie mody, a Amal jednomyślnie okrzyknięto ikoną stylu. W środowisku adwokackim na próżno zresztą szukać równie eleganckich i mających tak świetny gust kobiet. Każda stylizacja prawniczki nie pozostaje niezauważona, natomiast większość jej kreacji otrzymuje pochlebne komentarze.

Elegancja w stylu Amal Clooney

Na salach rozpraw i oficjalnych spotkaniach Amal pojawia się w prostych dopasowanych garsonkach, które podkreślają jej zgrabną figurę. Często stawia na monochromatyzm, udowadniając, że oszałamiający efekt nie zależy od natłoku wzorów i faktur. Czasem mocny, czysty kolor i nieskomplikowany fason luźno otulający sylwetkę wystarczy, aby wyglądać wręcz posągowo. Biały kombinezon z mocnym kontrastem czarnych dodatków tylko to potwierdza.

Amal Clooney zainspirowana klasyką

Amal Clooney nie sili się na ekscentryczność i oryginalność, tylko czerpie ze znanych i sprawdzonych wzorców, które gwarantują idealny wygląd. Często jej stylizacje są porównywane z kreacjami innej ikony stylu – Jackie Kennedy. Czerwona dwurzędowa garsonka czy koronkowa sukienka w komplecie ze stylowym toczkiem wyraźne nawiązują do ubiorów pierwszej damy z minionego wieku. Nie uważacie, że coś w tym jest?

Nutka szaleństwa w stylizacjach

Na mniej formalne okazje Amal porzuca dopasowane garsonki na rzecz casualowych sukienek o ciekawym designu. Często miksuje kolory i etniczne wzory oraz dobiera nietuzinkowe dodatki. Nie boi się też długości mini, która uwydatnia jej długie szczupłe nogi. Kozaki w kwiatki, sukienka w kolorową kratkę czy tunika w pasy – odrobina szaleństwa nie zaszkodzi nawet poważnemu prawnikowi.

Ulubieni projektanci Amal Clooney

W kreacjach Amal dobry gust idzie w parze ze świetną jakością. Nic więc dziwnego, że jej stylizacje warte są nawet kilkanaście tysięcy dolarów. Żona Georga Clooney’a ceni znanych projektantów i jest ich stałą klientką. Sukienki od Versace, Gucci czy Michaela Korsa to jej stały repertuar. Wybór sukni ślubnej także należał do starannie przemyślanych projektów – piękna kreacja pokryta misternymi koronkami była dziełem nieżyjącego już Oscara de la Renty.

Fot.: Instagram

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.