Kategorie

  • Allani
  • /
  • Stylowe porady
  • /
  • Kolczyki nie do pary – noś je TAK, a nie popełnisz modowej wpadki. Porady dla fanek biżuteryjnych trendów
kolczyki nie do pary

Kolczyki nie do pary – noś je TAK, a nie popełnisz modowej wpadki. Porady dla fanek biżuteryjnych trendów

W gronie znajomych jesteś uważana za biżuteryjną ekspertkę, a trendy nie mają przed Tobą żadnych tajemnic? To na pewno już wiesz, że kolczyki nie do pary z roku na rok zyskują coraz większą popularność. To oryginalna propozycja dla dziewczyn, które lubią miksować różne błyskotki i nie boją się eksperymentować z modą. Jeśli jesteś jedną z nich, to koniecznie sprawdź, jak nosić dwa różne kolczyki!

Kolczyki nie do pary – czy ich noszenie to dobry pomysł?

Masz wątpliwości, czy kolczyki nie do pary są w ogóle dobrym pomysłem? Wiele kobiet ma obawy, ponieważ sądzi, że będą postrzegane jako roztargnione – w końcu niedopasowana biżuteria może świadczyć o pomyłce i niedociągnięciu. Nie dla dziewczyn, które dobrze wiedzą, co króluje w świecie biżuteryjnych trendów. Dwa różne >>kolczyki<< w uszach wyglądają ciekawie i modnie, przyciągają wzrok, a do tego są na topie. Dodatkowo popularne sieciówki sprzedają zestawy ozdób, które wręcz zachęcają do tego, aby je miksować i nosić kolczyki nie do pary.

Oczywiście, to tylko jeden sposób na oryginalne noszenie kolczyków. Dwa różne akcesoria możesz zastąpić pojedynczym albo zaszaleć z liczbą błyskotek i stworzyć zestaw kilku pięknych ozdób w jednym uchu – w klasycznym miejscu (earlobe), chrząstce (helix) czy środkowej ściance ucha (outer conch).

Na jakie okazje wybierać dwa różne kolczyki w uszach?

Tak naprawdę kolczyki nie do pary są fantastycznym wyborem na prawie każdą okazję. Prawie, bo nie sprawdzą się w sytuacjach, w których obowiązuje formalny i profesjonalny dress code – podczas spotkania biznesowego, rozmowy o pracę albo oficjalnych przyjęć, które wymagają zaprezentowania się w wieczorowej kreacji. Na tym jednak ograniczenia się kończą. Kolczyki w uchu tworzą kompozycje, od których nie można oderwać wzroku. Dzięki temu możesz nosić dwa różne kolczyki na co dzień, na imprezę i festiwal, a nawet na randkę. Oryginalnym pomysłem jest także dopełnienie weselnej stylizacji pojedynczym kolczykiem albo ozdobami nie do pary.

Kolczyki pojedyncze i nie do pary – jakie wybrać i jak je ze sobą łączyć? Pomocne wskazówki

Jak dobrać idealne kolczyki nie do pary? Dobrym pomysłem jest postawienie na ozdoby o podobnym wyglądzie – dwa wiszące kolczyki, sztyfty albo koła. Pojedyncze błyskotki powinny być także dopasowane do kształtu Twojej twarzy (tak, ich kształt ma ogromne znaczenie!). Warto kierować się zasadą, że lepszy jest minimalizm niż kiczowate szaleństwo. Właśnie dlatego, jeśli boisz się, że przesadzisz i popełnisz modową wpadkę, to zacznij od dwóch różnych malutkich kolczyków, które mają delikatnie inny kolor lub kształt.

Pojedyncze kolczyki złote i srebrne – w duecie czy osobno?

Masz w swojej kolekcji pojedyncze >>kolczyki złote<< oraz srebrne i zastanawiasz się, czy możesz nosić je w duecie? Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy uważają, że jedynym słusznym wyborem jest postawienie na dwa kolczyki srebrne albo dwa różne modele złote. Na szczęście biżuteryjne trendy są po to, aby z nimi eksperymentować. Dzięki temu, jeśli masz na to ochotę, miksuj ze sobą różne ozdoby. Pamiętaj tylko o tym, aby utrzymać duet takich kolczyków pojedynczych do ucha w jednej stylistyce.

Oryginalny pomysł: kolczyki na jedno ucho – z łańcuszkiem, maxi i minimalistyczne

pojedyncze kolczyki

Jednym z naszych ulubionych trendów są kolczyki na jedno ucho, które sprawdzają się szczególnie dobrze w trakcie imprez i wieczorowych wyjść. Wbrew pozorom nie jest to nowość w świecie mody – kobiety nosiły pojedyncze kolczyki już w latach 90.!

Jeśli chcesz dać szansę kolczykom pojedynczym, to w sklepach czeka spory wybór idealnych modeli. Możesz zdecydować się na przykład na znane i lubiane nausznice, które oplatają ucho. Równie fantastycznie wyglądają pojedyncze kolczyki srebrne czy złote w wersji minimalistycznej, czyli w formie koła albo pereł. Chcesz zaszaleć? W takim razie śledź na bieżąco trendy prosto z wybiegów, w których regularnie pojawiają się kolczyki z łańcuszkiem na jedno ucho.

Modne kolczyki w uchu – kompozycje, które warto wykorzystać

różne kolczyki w uchu

Najpopularniejszym i zarazem najbezpieczniejszym wyborem dla dziewczyn, które nie czują się zbyt pewnie w oryginalnych stylizacjach, jest postawienie na dwa różne kolczyki w jednym uchu. Oczywiście, aby móc je tak nosić, potrzebujesz przynajmniej dwóch dziurek, choć trzy kolczyki w uchu wcale nie są jeszcze szaleństwem. Nowoczesny trend zachęcający do miksowania >>biżuterii damskiej<< został szybko podłapany przez gwiazdy, które zaprezentowały się w dwóch różnych kolczykach w uszach nawet na czerwonym dywanie.

Dwa kolczyki w uchu, które są nie do pary dają Ci pełną dowolność w trakcie dobierania ich liczby i wyglądu. Minimalistki mogą stawiać na dwie ozdoby o prostym designie i zbliżonej do siebie kolorystyce. Z kolei odważne kobiety, które lubią szaleć z błyskotkami, powinny wybierać pojedyncze kolczyki o różnych wielkościach czy z rozmaitymi kamieniami szlachetnymi. Bez obaw można także łączyć w jednym uchu kolczyki wiszące z tymi na wkrętkę.

 

W trakcie dobierania biżuterii masz naprawdę duże pole do popisu. Możesz nosić kolczyki nie do pary, dwa różne w jednym uchu lub uwielbiane przez celebrytki pojedyncze kolczyki. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!

Mamy coś jeszcze dla fanek biżuterii:

Odkryj najmodniejsze kolczyki nie do pary, pojedyncze i nie tylko dostępne na Allani.pl: