Kategorie

 • Allani
 • /
 • Hot trend
 • /
 • Millennial pink vs millennial blue – który kolor zwycięży?
Różowa listonoszka pasuje do turkusowego płaszcza

Millennial pink vs millennial blue – który kolor zwycięży?

Millennial pink vs millenial blue? Oba kolory to niekwestionowane hity wybiegów mody! Niekwestionowanie należą do jednych z najbardziej ulubionych wśród millenialsów, jednak który z nich zwycięży? Tę decyzję pozostawiamy Tobie!

Millennial pink vs millennial blue

Millennial pink, wraz z błękitnym odcieniem ,,serenity” zostały wykreowane na najmodniejsze połączenie kolorystyczne. Sam różowy jest rewolucją odcienia ,,Rose Quartz”, okrzykniętym w 2016 roku przez instytut Pantone najmodniejszym kolorem roku. To kultowe już połączenie obu odcieni, Pantone definiuje jako symbol zacierania się granic płciowych w modzie. Różowy ma symbolizować płeć damską, niebieski męską. Współgranie obu odcieni ma przypominać, że w dzisiejszym świecie mody nie istnieją ograniczenia płciowe, a różowy i niebieski mają stać się tego dowodem.

Street style

Millennial pink i millennial blue na tyle dobrze ze sobą współgrają, że stały się ulubionym duetem kolorystycznym wszystkich fashion victim. Na tygodniach mody mogliśmy podziwiać różne wydania tych kolorów – od bardziej eleganckich i wyważonych, po najbardziej kontrowersyjne i eklektyczne. Jeśli dobrze czujesz się w żywych odcieniach możesz postawić na mocniejszą wersję fuksjowego różu z denimowym niebieskim. Jesteś zwolenniczką stonowanych kolorów? W takim razie z pewnością zainspirują Cię odcienie pasteli, które sprawdzą się na wiele okazji.

 • Elegancko
 • Do pracy
 • Chiara Ferragni
 • Moc printów
 • Na imprezę
 • Na przyjęcie

W dodatkach

Oprócz wcześniej wspomnianej androgyniczności, oba kolory millennialsom kojarzą się również z beztroskim dzieciństwem przypadającym na okres lat 80. i 90., a wraz z nim wszystkimi charakterystycznymi elementami z tamtych lat: bajką ,,Smerfy”, gumą balonową, tęczowymi getrami, czy kultowymi już ,,Troskliwymi Misiami.” Choć są tak charakterystyczne, wydają się na tyle neutralne, że potrafią zagrać z wieloma innymi odcieniami, stanowiąc bazę. Nic zatem dziwnego, że millennialsi tak chętnie kompilują je na coraz to różniejsze sposoby.

Wygląda na to, że pokolenie Y pokochało oba kolory na dobre. Na ulicach coraz częściej możemy spotkać wariację na temat obu odcieni, które stały się już wizytówką stylu współczesnych młodych dorosłych. A Ty? Do którego teamu należysz? Millenial pink vs millenial blue? My nie możemy się zdecydować i wybieramy oba!

Fot.: Shutterstock

 

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)