Kategorie

postanowienia noworoczne

Nowa Ja w 2016 Roku!

Jak zmienić swój wizerunek w 2016 roku, nie robiąc jednocześnie rewolucji w swojej garderobie? My mamy kilka sposobów na to jak tego dokonać. SPRAWDŹ>>>

Trendy w modzie

Styl kształtuje się latami, podobnie jak nasz charakter, to właśnie on determinuje w  jakich trendach lubujemy się w danym okresie życia. Jeśli czujesz, że Twoje wnętrze się zmienia i chcesz wyrazić to poprzez ubranie koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki. Twoja garderoba powiększy się wreszcie o to o czym od dawna marzyłaś, ale z różnych powodów odkładałaś zakup na później. Będziesz także mądrzejsza o kilka rad, które magicznie sprawią, że nie założysz już tych samych spodni trzeci dzień z rzędu.

Wskazówka nr 1 – Lista must-have

 

Nie kupuj bezmyślnie na wyprzedażach kolejnej spódnicy, którą założysz raz, po czym wyląduje głęboko na dnie szafy. Stwórz sobie listę must-have na ten rok, w której znajdą się klasyki, których brakuje w Twojej kolekcji, np. trencz w kolorze nude, czarna, dobrze skrojona marynarka, para solidnych jeansów, dopasowanych do Twojego typu figury. Dopisuj do listy sukcesywnie miesiąc po miesiącu nawet jedną rzecz i odhaczaj po zakupie. W ten sposób mądrze wykorzystasz budżet na ubrania i dodatki, które będziesz ciągle wyjmować z szafy.

 

 

Wskazówka nr 2 – Segregacja kolorystyczna

 

 

Czerń jest zawsze dobrym rozwiązaniem, bezpiecznym wyborem, w którym większość z nas dobrze się czuje. Ale czy nie jest tak, że kochamy się w kolorach tylko wygodnie jest nam trzymać się jednej opcji? Posegreguj swoje ubrania kolorystycznie i zobacz czy Twojej szafy nie zdominował jeden kolor. Jeśli tak zastanów się w jakich kolorach czujesz się dobrze i uzupełnij kolekcję np. o pudrowo-różową sukienkę, czy szary kardigan. To właśnie te kolory będą królowały w trendach na wiosnę, według Instytutu Pantone.

Wskazówka nr 3 – Wymarzony cel

 

 

Co roku powtarzasz sobie, że zaczniesz odkładać na wymarzoną parę szpilek lub torebkę, z którą będziesz mogła dumnie paradować po ulicy? Zamiast torebki od Michaela Korsa w szafie masz 10 innych, kupionych „okazyjnie”. Jeśli chcesz osiągnąć cel musisz na jakiś czas oprzeć się pokusie kupowania 20 z rzędu bluzki, czy 14 swetra. Radość z kupienia rzeczy, będącej Twoim obiektem pożądania od lat jest niewspółmierna do chwilowej satysfakcji, zatem do dzieła!

 

Wskazówka nr 4 – Perfekcyjnie przygotowana

 

 

Budzisz się i ten sam dylemat co wczoraj: „co ja dziś ubiorę?”. Zaspana, w dodatku  w biegu próbujesz ubrać na siebie coś innego niż jeansy, w których chodzisz ostatnio dzień w dzień. Okazuje się jednak, że nic nie pasuje do tej ślicznej, bordowej sukienki i patrzysz na siebie w lustrze z niedowierzaniem. Jest tylko jeden dobry przepis na to, żebyś wyszła z domu w stylizacji, z której będziesz dumna – przygotuj ją dzień wcześniej, najlepiej wieczorem przed pójściem spać. Będziesz miała wystarczająco czasu na to, aby przemyśleć jak ma wyglądać Twój dzień i jaki strój będzie pasował do okoliczności.

 

 

Fot.: Imaxtree

 

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!