Kategorie

Edyta Górniak w parce

Parka – czy nadal jest modna?

Parka – luźna, wygodna kurtka, sięgająca zazwyczaj połowy uda, z obszernymi kieszeniami i kapturem. Uniwersalna, ale czy wciąż modna? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć!

Parka – tak czy nie?

Ten model kurtki to absolutny klasyk! Ktokolwiek myślał, że ten luźny fason przeznaczony jest jedynie do sportowych, nieciekawych stylizacji, jest w błędzie. Warto wyjść poza szablonowe traktowanie parki i odkryć w niej nową, stylową jakość.

Wydaje się, że parka nigdy nie wyszła i nigdy nie wyjdzie z mody! To fason, którego ciężko nie lubić. Jej niezobowiązujący krój doskonale komponuje się z wieloma ubraniami, co nie definiuje ją jedynie jako kurtkę sportową, którą zakładasz jedynie do „awaryjnych”, casualowych stylizacji. Bez wątpienia luźna parka najlepiej prezentuje się w towarzystwie oversizowego swetra, jeansów lub traperów (jak u Jessiki Alby), jednak warto spojrzeć na nią również od bardziej eleganckiej strony. Parka może nabrać bardziej wytwornego wyglądu, jeśli połączysz ją np. ze szpilkami lub botkami. Możesz również pójść tropem Katarzyny Warnke i do luźnej kurtki założyć spódniczkę mini lub sukienkę. Wiemy już, że parka jest niezwykle uniwersalna, a jej zakup nie jest jedynie sezonowym wybrykiem. Warto jednak zastanowić się, jaki kolor wybrać. Szczególnie uniwersalne są kurtki w kolorze khaki lub granatu, które nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli jednak lubisz się wyróżniać lub zielony nie jest dla Ciebie po prostu twarzowy, to zdecyduj się na kurtkę w odcieniach pasteli! Brudny róż lub jasny błękit wciąż rządzą w szafach fashionistek! Na koniec czas odpowiedzieć na pytanie z początku artykułu. Czy parki są nadal modne? Oczywiście, że tak!

Stylowe parki znajdziesz poniżej: 

Fot.: EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.