Kategorie

  • Allani
  • /
  • Gwiazdy
  • /
  • Rajstopy zamiast spodni to trend, który jesienią zaleje ulice. Odważysz się?

Rajstopy zamiast spodni to trend, który jesienią zaleje ulice. Odważysz się?

Do tej pory nosiłaś rajstopy tylko, gdy było to absolutnie konieczne? W nadchodzących miesiącach to się zmieni. Bielizna jeszcze nigdy nie grała tak ważnej roli w stylizacji. Topowe influencerki noszą je nawet zamiast spodni. Polki odważą się wykorzystać ten trend?  

W jesiennych modowych zestawieniach spodziewałyśmy się przede wszystkim swetrów, wełnianych płaszczy czy długich spodni. Nikt nie przewidział, że do najsilniejszych trendów sezonu przedrze się tak niepozorny element garderoby, jakim są… rajstopy. Ten dodatek sprawił, że w sieci zawrzało. Przecież do tej pory był wykorzystywany do celów czysto praktycznych i niewiele z nas myślało o rajstopach jako o czymś bardzo modnym. A jednak!

W nadchodzących miesiącach rajstopy będziemy nosić nie tylko do krótkich spódniczek. Można śmiało powiedzieć, że jesienią staną się dla nas drugą skórą. Topowe it-girls na ich rzecz, rezygnują ze spodni. Zbyt odważnie?

Lepsze niż biżuteria. Rajstopy podkręcą jesienią niejeden look  

Kolorowe i czarne rajstopy w ostatnich latach nie wzbudzały większy emocji. Ot, zwykły, praktyczny dodatek – nic wielkiego. Tegorocznej jesieni ten charakterystyczny element z mody lat 80. zawładnie modową areną. Pojawiły się one między innymi na pokazie Saint Laurent, gdzie zestawiane były z legginsami i spódnicami do kolana. Odważniejszą prezentację tego trendu mogłyśmy natomiast zobaczyć na wybiegach Miu Miu, gdzie rajstopy pełniły funkcję… spodni.

Tak też noszą je siostry Jenner. Kendall zestawiła czarne rajstopy z majtkami w tym samym kolorze, a Kylie postawiła na kontrastowe połączenie z białymi bokserkami. Czy Polki odważą się na ten trend? Trudno powiedzieć. Teoretycznie stajemy się coraz bardziej otwarte nawet na największą modową ekstrawagancję, ale czy posuniemy się aż tak daleko? Wiemy na pewno, że patrząc na temperaturę w naszym kraju, może to być nieco niepraktyczne.

 

Kylie Jenner nosi rajstopy zamiast spodni

Źródło zdjęcia: Getty Images

Na zdecydowanie bardziej przystępny sposób noszenia rajstop zdecydowała się Hailey Bieber, która zestawia je z krótką spódniczką, bomberką i skarpetkami – idealny zestaw na wyjście z przyjaciółką na Pumpkin Spice Latte. Modelka nosi ten bieliźniany dodatek też w bardzo klasycznym wydaniu – z elegancką sukienką, czyniąc ją bardziej szykowną, ale też nadając jej klimat lat 80. Chyba wszystkie pamiętamy kultową już revenge dress księżnej Diany – bez rajstop to nie byłby ten sam efekt.  

Hailey Bieber w casulowej stylizacji z rajstopami

Źródło: Getty Images

Elegancka stylizacja Hailey Bieber z czarnymi rajstopami

Źródło: Getty Images

Jeśli do tej pory jesienią nosiłaś czarne rajstopy, bo najzwyczajniej w świecie podnosiło to twoje poczucie komfortu w chłodniejsze dni, to teraz ten sam dodatek sprawi, żedziesz modniej i ciekawiej prezentować się na ulicach. W nadchodzących miesiącach noś je zarówno z sukienkami, spódnicami, ale i pod legginsy. Anthony Vaccarelloz Saint Laurent byłby z ciebie dumny.  

Źródła zdjęć na okładce: Instagram, autorka: Hailey Bieber (@haileybieber) i Getty Images

Odkryj stylowe rajstopy w Allani.pl, które idealnie uzupełnią twoje jesienne stylizacje

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.