Kategorie

modne ubrania jesień 2017

Te jesienno-zimowe ubrania są już passe!

Co w obecnym sezonie jesienno-zimowym jest hitem, a co już jest passe? Jeśli tego nie wiesz, zerknij na naszą listę. Te ubrania i dodatki już dawno stały się przeżytkiem i nie warto w nie inwestować!

Robi się coraz chłodniej, więc zapewne zaopatrzyłaś się w typowo jesienno-zimowe ubrania i akcesoria. Jeśli już je masz albo jesteś w trakcie zakupu, zobacz, czy nie popełniłaś wpadki! Moda bowiem jest nieprzewidywalna i kapryśna, a rzeczy popularne choćby rok temu już dziś mogą wydawać się passe. Poniżej prezentujemy listę produktów, w którym w tym sezonie nie wypada się już pokazywać. Lepiej odłóż je na dno szafy — być może doczekają lepszych czasów.

Botki lity

Buty na wysokiej platformie i obcasie typu słupek kilka sezonów temu były hitem. Nic dziwnego — dobrze komponowały się z wąskimi jeansami i optycznie dodawały kilku centymetrów. Co więcej, mimo niebotycznej wysokości, wydawały się dość stabilne. Ich czas jednak minął i dziś już nikt nie chce pamiętać o masywnych botkach (zresztą, tak samo niemodne są szpilki na platformie — dziś kojarzone tylko z klubem nocnym). Co proponujemy w zamian? Skarpetowe lub białe botki dla fashionistek, a dla zwolenniczek klasyki nieprzemijające sztyblety.

Najmodniejsze botki w tym sezonie:

Naturalne futro

W dobie kampanii społecznych uświadamiających, z czym wiąże się produkcja naturalnego futra i uwrażliwiających na cierpienie zwierząt, nie dziwimy się, że ta rzecz odchodzi już do lamusa. Zwłaszcza, że wytwarzane obecnie sztuczne futra jakością, strukturą i barwą dorównują tym prawdziwym. Zauważyły to domy mody: niedawno Gucci ogłosił, że od 2018 r. nie będzie używał w swoich kolekcjach naturalnych futer. Ideę fur-free propagują także Armani i Stella McCartney. Skoro projektanci przeciwstawiają się wykorzystywaniu zwierząt, warto naśladować ten trend.

Modne okrycia z sztucznego futra:

Czapka z napisem

Jeszcze rok temu prosta czapka typu beanie z napisem była najpopularniejszym nakryciem głowy w chłodne dni. Slogany mogły być zabawne lub całkiem banalne — dziś jest to jednak bez różnicy,  gdyż czapka z napisem stała się infantylnym i niemodnym dodatkiem. Wyparły ją kaszkiety w stylu sióstr Hadid, czapki z pomponem i wracające do łask wraz z powrotem mody retro berety.

Najmodniejsze nakrycia głowy:

Fot.: Imaxtree, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.