Kategorie

biodrówki

Co jest już niemodne? Sprawdź, o jakich rzeczach wolimy zapomnieć!

Co jest już niemodne, a kiedyś stanowiło przez nas przedmiot modowego pożądania? Sprawdź naszą subiektywną listę i przekonaj się, czy Ty też miałaś obsesję na punkcie tych rzeczy.

Wysokie botki typu LITY

Doskonale pamiętamy manię na botki Jeffreya Campbella. Kilka lat temu stanowiły prawdziwy obiekt pożądania przez wszystkie fashionistki, a każda wpływowa blogerka modowa musiała być zaopatrzona w przynajmniej jedną parę. Dlaczego tak bardzo ich wtedy pragnęłyśmy? Bez wątpienia były tym rodzajem butów, za którymi każdy obejrzy się na ulicy. Oryginalne wzory, faktury (ze skóry, włosia, sztucznego futra, itd.) i charakterystyczny drewniany obcas sprawiały, że potrafiły dodać twista każdej stylizacji. Poza tym dzięki wysokiej platformie nasze nogi w kilka sekund stawały się o wiele dłuższe i smuklejsze. Dlaczego odeszły już w zapomnienie? Z perspektywy czasu stwierdzamy jednak, że tego typu botki lepsze są na przebieraną zabawę niż do chodzenia na co dzień.

Botki na platformie:

Jeansy biodrówki

Nosiły je m.in. Britney Spears, Christina Aguilera i Jennifer Lopez. Jeansy biodrówki były prawdziwym hitem, który każda z nas chciała mieć w swojej szafie. Niestety, nie na każdej z nas wyglądały tak dobrze, jak na gwiazdach. Do tego typu spodni potrzeba nienagannej figury i perfekcyjnie wyrzeźbionego brzucha. W innym wypadku bezlitośnie podkreślą mankamenty naszej sylwetki, nie tylko eksponując dodatkowe kilogramy, ale również skracając proporcje ciała o conajmniej kilka centymetrów. Dzisiaj żegnamy je bez cienia żalu.

Jeansy biodrówki:

Neonowe ubrania

Pamiętasz manię na neonowe ubrania? Sieciówki kusiły nas kolorami przypominającymi gumy balonowe, a my z chęcią kupowałyśmy wszystko, co mieniło się feerią barw. Z perspektywy czasu zastanawiamy się, dlaczego? Dzisiaj o wiele chętniej sięgamy po ubrania w odcieniach ciepłych pasteli, zgaszonych burgundów, zieleni i nieśmiertelnych monochromatycznych barw. O jaskrawej modzie rażącej w oczy zdecydowanie chcemy zapomnieć.

Ubrania w neonowym kolorze:

Spódnica bombka

To dopiero był hit! Nosiłyśmy ją wszystkie i mogłyśmy kupić w praktycznie każdym sklepie. Wróciłabyś się do tamtych czasów? My zdecydowanie wolimy o niej zapomnieć. Spódnica bombka dzisiaj uważana jest raczej za synonim kiczu, który dodawał sylwetce zbędnych kilogramów i poszerzał biodra.

Spódnice damskie:

Fot.: Instagram @sailorbeeee, East News, Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)

One Comment