Kategorie

Czego mężczyźni mogą nauczyć się od kobiet?

Uważasz, że Twój styl jest nijaki? Nie masz pomysłu, jakie ubrania wybierać i które trendy do Ciebie pasują? Czas sprawdzić, jakie podejście do kwestii mody mają kobiety i zainspirować się ich sposobami na udaną stylizację!

Na początek, kilka słów wyjaśnienia: nikt nie każe ubierać Ci się tak jak kobieta. Jednakże, podejście płci pięknej do bieżących trendów, kolorystycznych połączeń, dbania o ubrania czy wyboru stylizacji na różne okazje może być naprawdę inspirujące. Zwłaszcza, jeśli masz modowy kryzys i kompletnie nie masz pojęcia, co zrobić ze swoim wyglądem. Sprawdź, jakie błędy w świecie kobiet są niedopuszczalne, jak możesz sobie z nimi poradzić i jakie zmiany wprowadzić do swojej nudnej garderoby.

Jesteś kobietą? Zobacz, czego możesz nauczyć się od mężczyzn >>>

Jeden garnitur nie nadaje się na każdą okazję

Masz jeden czarny garnitur, kupiony jeszcze w czasach młodości i z radością wkładasz go na każdą możliwą uroczystość? Cóż, to częsty przypadek. Większość mężczyzn uważa taki strój za zbytkowny i niepotrzebny, w który nie warto inwestować. Tymczasem, nie zawsze jeden model jest na tyle uniwersalny, aby pokazywać się w nim dosłownie wszędzie. Najpopularniejszego w polskich szafach czarnego garnituru nie założysz w ciągu dnia, chyba, że na pogrzeb. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w kilka kompletów, a jeśli nie gustujesz w garniturach, dobrze posiadać kilka marynarek. Zobacz, jak robią to kobiety: one nie ograniczają się wyłącznie do małej czarnej, a często zdarza im się kupować nowe rzeczy na nadchodzące uroczystości. Szaleństwo? Raczej zapobiegliwość.

Garnitury na różne okazje:

Warto śledzić bieżące trendy

Niektórzy mężczyźni kompletnie nie interesują się modowymi nowinkami i przez całe życie stawiają na sprawdzone komplety. Czasem jednak warto zrezygnować z tej ignorancji i choć minimalnie zapoznać się z trendami sezonu. Twój odświeżony look z pewnością zyska uznanie w oczach znajomych, a partnerka nie będzie się wstydzić pokazywać z Tobą na mieście. Oczywiście, nit nie oczekuje, abyś kupował różowe spodenki czy kurtki z monstrualnymi ramionami – trzymaj rękę na pulsie, obserwuj, co dzieje się w świecie mody i wybieraj z niego to, co najbardziej Ci odpowiada!

Najmodniejsze kurtki na jesień:

Zabawa kolorem nie jest zła

Wielu mężczyzn stawia na typowo „męskie” barwy: czerń, szarość, trochę brązu, granatu i khaki, ponieważ obawia się, że w innych kolorach będą prezentować się po prostu śmiesznie. Tymczasem kobiety nie mają oporów przed włożeniem całej gamy kolorystycznej – łączą różne odcienie, śledzą trendy i nie boją się eksperymentować. Nikt Ci nie każe ubierać się niczym papuga, jednak warto podkreślić swój look wystrzałowymi dodatkami w intensywnych barwach.

Kolorowe dodatki, które podkręcą Twój look:

Czasem warto się postarać

Wstajesz rano, wybierasz pierwszą lepszą koszulkę, wkładasz spodnie, które dawno nie widziały żelazka i wsuwasz stopy w rozczłapane trampki? Jeśli to Twoja rutyna, lepiej z niej zrezygnuj! Zadbany look jest wizytówką zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Przyjęło się, że panie zwykle są przeczulone na punkcie swoich ubrań, większą wagę przywiązują do dbałości o tkaniny, czystości obuwia, o makijażu i fryzurze nie wspominając. Wiemy, że Ty raczej nie wykonasz make-upu, natomiast możesz bardziej zatroszczyć się o swoje stylizacje. Przybrudzonym, pomiętym i znoszonym rzeczom mówimy stanowcze: nie!

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.