Kategorie

typy męskich sylwetek

Typy męskich sylwetek

To nie żart! Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mogą określić typ swojej sylwetki. Nie wierzysz? Sprawdź, czy jesteś ołówkiem, jabłkiem, gruszką czy odwróconym trójkątem i zacznij poprawnie dobierać fasony ubrań.

Męska sylwetka: odwrócony trójkąt

Zacznijmy od męskiej sylwetki, której najbliżej do ideału. Mężczyzna o figurze odwróconego trójkąta cechuje się szerokim torsem, rozbudowanymi ramionami i wąskimi biodrami. Zazwyczaj jest również szczupły, wysoki, a do jego atutów można zaliczyć zarysowane mięśnie brzucha. Taki typ budowy ciała jest najbardziej pożądany, na szczęście, z pomocą ćwiczeń fizycznych, można go łatwo wypracować. Odwrócone trójkąty wyglądają we wszystkim rewelacyjnie. Muszą jednak pamiętać, aby ubraniami równoważyć dysproporcję między szeroką górą a wąskim dołem. Najlepsze będą spodnie z szerszą nogawką, garnitury w ciemnych kolorach i koszule o delikatnych wzorach. Natomiast wąskie spodnie typu rurki i jaskrawe barwy raczej nie są dla nich wskazane.

Męska sylwetka: ołówek

Mężczyzna o sylwetce ołówka bez względu na swój wiek wyglądem przypomina chłopca. Wysoki, szczupły (czasem wręcz chudy), odznacza się prawie jednakową szerokością bioder, talii i brzucha. Panowie ołówki w swoich stylizacjach powinni przede wszystkim unikać wydłużających fasonów. Odstawiamy obcisłe ubrania, pionowe paski i krzykliwe kolory. W zamian możesz sięgnąć po bluzy z poziomymi pasami, dwurzędowe marynarki i koszule z rozpiętymi kołnierzykami, które poszerzą Twój tors i dodadzą Ci męskości.

Męska sylwetka: gruszka

Męska sylwetka typu gruszka różni się od kobiecej figury o tej samej nazwie. Panowie nie narzekają na szerokość swoich bioder, lecz na wystający brzuch. Poza tym ich sylwetka jest bez zarzutu, szczupła i wysportowana, z wyraźnie umięśnionymi plecami. Ze względu na niedoskonałości w okolicach brzucha, powinni skupić się na ich zamaskowaniu i wysmukleniu. Uda im się to zrobić nosząc taliowane marynarki o zaznaczonych ramionach, kamizelki, gładkie koszule, spodnie z wyższym stanem i T-shirty z dekoltem V. Niekorzystnie na ich sylwetkę wpłyną pstrokate wzory, obcisłe ubrania oraz kontrastowe połączenie, które tylko uwydatnią brzuch.

Męska sylwetka: jabłko

Mężczyźni z nadwagą powinni zwrócić uwagę na ten typ sylwetki, gdyż prawdopodobnie właśnie taką mają. Jabłka wyróżnia wystający brzuch, masywne nogi i ramiona, którym może pomóc tylko prawidłowa dieta i ruch. Korpulentna budowa ciała przeszkadza w stworzeniu łatwej stylizacji, dlatego musisz trochę czasu poświęcić na dobór ubrań. Szukaj gładkich marynarek, swetrów w pionowe paski, ubrań w ciemnym kolorze. Unikaj fasonów zbyt obcisłych, jak również tych za luźnych, które dodatkowo Cię pogrubią. Twoim wrogiem są także dwurzędowe marynarki, swetry z grubym splotem oraz szerokie spodnie.

[poll id=”31″]

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.