Kategorie

Kendall Jenner często chodzi w dresie

Dres damski – zobacz, jak zmieniał się na przestrzeni lat

Dres damski to jeden z tych elementów garderoby, do których wracamy nieprzerwanie bez względu na modę. Zobacz, jak zmieniał się na przestrzeni lat i jak teraz najchętniej go nosimy.

W stylu Spice Girls

Wszystko zaczęło się w latach 90., kiedy rynek muzyczno-modowy opanowała grupa pięciu zwariowanych dziewczyn. Spice Girls wyróżniał totalny eklektyzm, który dało się zauważyć nie tylko w wybuchowym zachowaniu ówczesnych it girls, ale również w ich sposobie ubierania się. Mel C stała się specjalistką od crop topów, które bezbłędnie łączyła z luźnymi spodniami od dresu. Uroku dodawały jej białe sneakersy i włosy przewiązane grubą frotką. Od tego momentu każda z nas chciała wyglądać jak młoda spajsetka!

Era Paris Hilton

Kiedy Spice Girls oficjalnie zawiesiły swoją działalność i występy, przyszedł czas na Stany Zjednoczone i ich gwiazdy. Jedną z największych była Paris Hilton, która szturmem podbiła światek ówczesnego show biznesu, nie tylko za sprawą sławnego nazwiska, ale przede wszystkim wielu skandali, w których uczestniczyła. Pomijając wszelkie animozje do dziedziczki hoteli trzeba przyznać, że cokolwiek by na siebie nie włożyła, w momencie stawało się totalnym hitem. Tak też było w przypadku dresu, w którym często można było wtedy spotkać gwiazdę. Pluszowe były zarezerwowane na zakupy z najlepszą przyjaciółką (wtedy Nicole Richie), ortalionowe służyły za lotniskowy uniform, najlepiej w towarzystwie okularów przeciwsłonecznych i markowej torebki.

Damski dres i aiport style

Lotniskowy styl gwiazd przeszedł już do historii mody. Luźne stylizacje sławnych osób, nierzadko z dresem w roli głównej, są chętnie kopiowane, bo składają się z prostych dodatków i ubrań, których tańsze odpowiedniki łatwo można znaleźć w sieciówkach. Dres to doskonała propozycja, jeśli masz przed sobą długą podróż. Nie musisz dobierać wszystkiego do kompletu. Wystarczy, że zestawisz ze sobą podobną bluzkę lub bluzę i spodnie. Możesz również bazować na kontrastowych kolorach. Jeśli jednak zależy Ci na stylizacji smart casual postaw na total look, tak jak zrobiły to Eva Longoria i Paris Hilton.

Era it girls

A jak dres damski noszą współczesne it girls? Na wiele sposobów – crop topy łączą ze sportowymi bluzami, nierzadko też klasyczne ortalionowe spodnie zestawiają z klasyczną marynarką lub żakietem. Pozostają jednak wierne jednemu charakterystycznemu elementowi – botkom na mocnym obcasie, które wydłużają nogi i dodają całości stylizacji seksapilu. W takim wydaniu najczęściej możemy zobaczyć Gigi i Bellę Hadid, Kendall Jenner oraz Kim Kardashian.

Fot.: East News

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)