Kategorie

koronkowy biustonosz

Masz duży biust? Tych ubrań nie powinnaś nosić

Duży biust z jednej strony może być powodem do dumy, z drugiej — sporym problemem, kiedy nie potrafisz wyeksponować go w swojej stylizacji. Sprawdź, jakie ubrania na pewno nie będą na Tobie dobrze leżeć.

Zazwyczaj kobiety z większym biustem mają więcej okazji do narzekania, niż do radości. Muszą poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej bielizny, która ładnie wymodeluje piersi. Najmodniejsze ubrania też nie zawsze chcą się ładnie prezentować i często prowadzą do uzyskania nieproporcjonalnej sylwetki. Kluczem do dobrego wyglądu jest wiedza, co w takim przypadku powinno się nosić, a czego w swoich stylizacjach lepiej unikać. Jeśli chcesz podkreślić swoje kształty i dobrze wyglądać z dużym biustem, musisz zapomnieć o niektórych fasonach.

Nie noś źle dobranych biustonoszy

Niezależnie od tego, jak duży masz biust, prawidłowo dobrana bielizna jest podstawą. Biustonosz w złym rozmiarze sprawi, że większe piersi będą nie tylko źle się prezentowały — może również wpłynąć na Twoje zdrowie, np. przyczyniając się do problemów z kręgosłupem. Dlatego zawsze wybieraj bieliznę dopasowaną do Twojego biustu. Przy okazji zwracaj uwagę na kształt miseczki, wysokość mostku i szerokość ramiączek. Nigdy nie kupuj biustonoszy w ciemno i staraj się je przymierzyć. Jeśli masz problem z ustaleniem rozmiaru, możesz skorzystać z usług brafitterki.

Unikaj konkretnych typów dekoltu

Wszelkie zabudowane dekolty powiększają biust i sprawiają, że zlewa się on z tułowiem, przez co Twoja sylwetka może wydawać się masywna. Lepiej odpuść sobie okrągłe dekolty kończące się tuż przy szyi, stójki, golfy i półgolfy, które niekorzystnie będą prezentować się w stylizacji. Analogicznie, zakładając koszulę, nie zapinaj jej aż do kołnierzyka, tylko pozostaw kilka guzików wolnych, co zmniejszy optycznie piersi i korzystnie wpłynie na ich proporcje względem figury. Duży biust nie wygląda dobrze w bluzkach i sukienkach na cienkich ramiączkach, a największą stylizacyjną wpadkę możesz popełnić, wybierając ubrania z małym dekoltem i bez rękawów: wizualnie grubsze ramiona, masywny tułów i zamaskowanie talii gwarantowane.

Zrezygnuj z ozdób na wysokości biustu

Jeśli jesteś posiadaczką dużych piersi, raczej nie chcesz ich dodatkowo powiększać. Ozdoby na wysokości biustu mają taką właściwość, dlatego lepiej nie noś ubrań z tymi motywami. Marszczenia, lejące się dekolty, falbanki, poziome pasy, dekoracje z koralików i grubsze sploty w swetrach pozostaw dla dziewczyn, których natura nie obdarzyła obfitym biustem. Sama wybieraj ubrania gładkie i pozbawione wypukłych ozdób, dzięki czemu podkreślisz swoje piersi oraz unikniesz karykaturalnego wyglądu.

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.