Kategorie

  • Allani
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy! Zobacz, jak świętują go gwiazdy
światowy dzień pizzy

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy! Zobacz, jak świętują go gwiazdy

Kolejny powód do świętowania! Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy! Mimo że nasze brzuchy wciąż odczuwają jeszcze skutki wczorajszego tłustego czwartku, to bez wątpienia chętnie skusimy się na malutki kawałek pysznej Margherity. Nawet gwiazdy dzisiaj zapominają o diecie, pójdziesz w ich ślady?

Światowy Dzień Pizzy

Oryginalny przepis na tę potrawę pochodzi z Włoch, jednak zyskała sobie taką popularność, że jej przeróżne wariacje serwowane są na całym Świecie! Niezliczona ilość dodatków zaspakaja nawet najbardziej wysublimowane podniebienia! Nie jest to jednak wyrafinowane danie, a mimo to uwielbiają je wszyscy! Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, skąd pochodzi? Miejscem korzeni pizzy jest Neapol, a jej nazwa oznacza placek z mąki i wody (z łac. picea). Początkowo na wierzchu dodawano jedynie oliwę z oliwek, ser, lokalne ryby lub anchovies i była daniem przeznaczonym dla pospólstwa. Pierwsza pizza, która formą przypomina naszą dzisiejszą pizzę, została wykonana na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej przez Raffaele Esposito. Kucharka postanowiła do swojego dania użyć dodatków, które będą kojarzyć się z barwami narodowymi Włoch. Dlatego użyła: pomidorów, sera mozarella i bazylii – do tej pory możemy kupić pizzę właśnie w takiej tradycyjnej formie, która obecnie znana jest jako Margherita.

Ubrania, które umilą Ci ten dzień: 

Gwiazdy nie odmawiają sobie pizzy

Myślałyście, że gwiazdy żywią się jedynie zielonymi smoothies i listkami jarmużu? Okazuje się, że światowe celebytki również są ludźmi i niejednokrotnie rezygnują ze swoich drakońskich diet na rzecz tłuściutkiego kawałka pizzy! Dodatkowo gwiazdy chętnie dzielą się ze swoimi fanami takimi zdjęciami, udowadniając, że każdy z nas ma prawo raz na jakiś czas poddać się pokusom! Sławne siostry Jenner są takimi fankami pizzy, że swój apetyt nie poskramiają nawet na największych i najbardziej prestiżowych medialnych wydarzeniach, takich jak Złote Globy! Rok temu świat obiegły zdjęcia, na których Kylie i Kendall wystrojone w wieczorowe suknie zajadają się kawałkami Margherity. A Ty, z jakimi składnikami pizzę dzisiaj zamówisz?

Nie odmawiaj sobie kawałka pizzy – te ubrania zamaskują dodatkowe kilogramy:

Fot.: EastNews, Instagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.