Kategorie

bielizna damska - staniki

Jak dbać o biustonosz? Sprawdź nasze rady

Bielizna wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ jest bardzo delikatna. Jak dbać o biustonosz? Poznaj praktyczne rady, dzięki którym będziesz się cieszyć swoim ulubionym stanikiem przez długi czas.

Niestety, bielizna może stracić elastyczność, kolor, a nawet swój pierwotny kształt. Dzięki odpowiedniemu praniu, suszeniu, czy przechowywaniu, sprawimy, że stanik będzie służył nam przez długi czas. Zachowamy zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne, czyli odpowiednie podtrzymanie biustu. Koniecznie dowiedz się, jak dbać o biustonosz. Te zasady powinna znać każda kobieta!

Jak prać biustonosz?

Tradycyjny proszek do prania niestety może zniszczyć nasz ulubiony stanik. Lepiej sięgnąć po specjalistyczny płyn do bielizny, albo ten przeznaczony do delikatnych tkanin. Uwaga – zawsze czytaj zalecenia na metce! Biustonosz możesz uprać w pralce, ale musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze – wybierz krótki program, ewentualnie delikatny cykl prania. Po drugie, zapiętą bieliznę umieść w praktycznym woreczku z siateczki lub specjalnej kuli. Po trzecie, nie wiruj i nie susz w pralce! Oczywiście najlepiej, gdyby stanik uprać ręcznie. Jak to zrobić? Wystarczy namoczyć go w misce z zimną wodą z dodatkiem płynu, a następnie pozostawić w przygotowanym roztworze na około 10-15 minut. To szybki i skuteczny sposób! Później wystarczy usunąć nadmiar wody, w żadnym wypadku nie wyciskaj i nie skręcaj tkaniny – możesz w ten sposób uszkodzić delikatne włókna!

W jaki sposób suszyć?

Jak już wspominaliśmy, należy unikać suszenia w pralce, bielizna powinna wyschnąć samoistnie. Ułóż stanik na płasko, np. na ręczniku, dzięki temu unikniesz deformacji miseczek, a także rozciągania się materiału. Możesz również powiesić biustonosz na lince za mostek, albo na klasycznym wieszaku – pamiętaj, żeby go wtedy zapiąć. Nigdy nie susz bielizny na grzejniku!

Przechowywanie bielizny

Kolejnym ważnym aspektem jest przechowywanie biustonoszy. Jeśli w nieodpowiedni sposób układasz bieliznę, może się ona szybciej zniszczyć, a nawet ulec deformacji! Jak tego uniknąć? Nigdy nie składaj staników na pół – niestety jest to najczęstszy błąd. Układaj za to jeden za drugim, miękkie modele z koronki możesz założyć na zasadzie miska w miskę. Uwaga – z usztywnianymi ten trik się nie sprawdza! Warto kupić specjalne pudełka lub organizery do przechowywania biustonoszy. Gdy masz dużo miejsca w szafie, powieś bieliznę na wieszakach, zachowaj pomiędzy nimi niewielki odstęp.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.