Kategorie

czarne sandałki peep toe

Jak kobieco poruszać się na szpilkach?

Szpilki to sprzymierzeńcy każdej z nas, jednak idealny wygląd wymaga umiejętności poruszania się w nich. Zobacz, jak robić to kobieco i z klasą!

Wysokie obcasy to cudowne narzędzie, jeśli pragniemy poprawić swoją sylwetkę w ekspresowym tempie. Szpilki wydłużą nasze nogi, wyszczuplą figurę i spłaszczą brzuch. Niestety, aby prezentować się w nich kobieco, nie wystarczy tylko je włożyć. Kilkunastocentymetrowe obcasy wymagają specyficznego sposobu chodzenia. Jeśli jeszcze nie opanowałaś poruszania się w nich, czas nadrobić zaległości.

Pamiętaj o prawidłowej postawie

midi burgundowa spódnica

„Wyprostuj się”! Zapewne niejedna z Was słyszała te słowa, kiedy była małym dzieckiem. Nie była to pusta fraza — wyprostowana postawa jest bardzo ważna podczas chodzenia na wysokich obcasach. Przy okazji napnij mięśnie brzucha — pomoże Ci to w prawidłowym balansowaniu ciałem. Prosty kręgosłup, a także rozciągnięte nogi sprawią, że będziesz się poruszać bardziej dystyngowanie.

 

 

W czasie chodzenia w szpilkach często popełniamy duży błąd przesuwając ciężar ciała na czubki palców, przez co nasz sposób poruszania się wygląda na zabawny i trochę pokraczny. Zakładając buty z wysokim obcasem postępuj tak, jakbyś chodziła w balerinach: stawiaj krok całą stopą, a nacisk ciała kieruj na pięty. Początkowo może wydać Ci się to dziwne i nienaturalne, ale z czasem nabierzesz wprawy.

Stawiaj małe kroki

białe szpilki

Jeśli wybierasz wysokie obcasy, zapomnij o stawianiu dużych, typowo męskich kroków. Po pierwsze, i tak trudno będzie Ci to osiągnąć na szpilkach, gdyż wymagają one nieco większej koordynacji ruchów, niż buty na płaskiej podeszwie. Wszelkie próby szybszego poruszania się spełzną na niczym, a Twój ruch będzie wyglądał nienaturalnie. Po drugie, drobne i małe kroki są bardzo kobiece i z pewnością dodadzą Ci wdzięku. Dołącz do tego lekkie kołysanie biodrami oraz staraj się stąpać po prostej linii — 100% seksapilu gwarantowane!

Upewnij się, że Twoje szpilki są dopasowane

 

Nie ma nic gorszego, niż niedopasowane i niewygodne buty. W zbyt dużych szpilkach Twoja stopa będzie się układać za luźno, co sprawi Ci problemy w poruszaniu. Z kolei za małe czółenka dostarczą Ci otarć. Przed każdym zakupem upewnij się, że wybierasz właściwy rozmiar. Zwracaj też uwagę na szerokość buta oraz stabilność obcasów. W źle dobranych szpilkach nigdy nie będziesz czuć się szczęśliwa, a Twoja pewność siebie znacznie spadnie.

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.