Kategorie

legginsy

Jak nie należy nosić legginsów?

Niektóre kobiety zapominają, że legginsy to nie spodnie. Wraz z nadejściem wiosny mamy prawdziwy ich wysyp, niestety nie wszystkie prezentują się atrakcyjnie. Sprawdź czego się wystrzegać, aby nie popełnić gafy!

Legginsy to wspaniały wynalazek dla kobiet. Są bardzo wygodne, potrafią wyszczuplić nogi i odpowiednio stylizowane są świetnym elementem casualowo-sportowych stylizacji. Podpatrując gwiazdy widzimy, że są ich niezbędnikiem podczas wizyt na siłowni, w trakcie joggingu, czy zajęć fitness. Na co dzień celebrytki ubierają je do modnych sneakersów i trampek, łącząc je z krótkim topem lub obszernym T-shirtem. Persony takie jak Kendall Jenner wyglądają w takim zestawie zjawiskowo, gdyż  jej figura nie budzi żadnych zastrzeżeń. Legginsy podkreślają jej najważniejsze walory – długie nogi, zgrabne pośladki, wąską talię i płaski brzuch. Kylie najczęściej wybiera czarne, gładkie legginsy, do których zakłada krótki top i np. skórzaną ramoneskę. Na nogach oczywiście niezawodne buty sportowe.

Nie musisz wcale mieć długich nóg, żeby wyglądać atrakcyjnie w legginsach i krótkim topie z odkrytym brzuchem. Kobiety mierzące 160 cm i mniej, jak np. Ewa Longoria, Sarah Jessica Parker, czy Kourtney Kardashian tego dowodzą. Jest jednak jeden warunek – zgrabne nogi, brak boczków i ładnie zarysowana talia. Właścicielki szerszych ud powinny wystrzegać się wychodzenia w legginsach poza siłownię, gdyż wywołają one efekt odwrotny do zamierzonego. W legginsach odznaczy się bowiem każde niedociągnięcie – fałdki, a nawet cellulit.

Monochromatyczne legginsy

Kolejną kwestią jest sam materiał. Jeśli chcesz ubrać legginsy do swojej codziennej stylizacji, zwróć uwagę czy są kryjące. W internecie krąży wiele zdjęć gwiazd, które nieco się zapomniały, czego efektem była uwieczniona, prześwitująca przez legginsy bielizna. Jeśli już decydujesz się na cienkie legginsy to koniecznie zakryj pośladki tuniką, dłuższym T-shirtem lub koszulą oversize, tylko wtedy będą prezentować się schludnie. Na wiosnę sklepy oferują nam szereg ciekawych propozycji, wśród których znajdziesz m.in. bardzo modne obecnie jeansowe legginsy.

Kolorowe legginsy we wzory

Jaskrawe, wzorzyste legginsy przeznaczone są dla szczupłej figury. W przeciwnym wypadku taki szalony print tylko Cię poszerzy i zwróci uwagę na każdą, newralgiczną strefę w obrębie dolnych partii ciała. Niższe kobiety, o krępej budowie, powinny sięgać po ciemniejsze kolory o matowym wykończeniu, które zgrabnie przykryją niepożądane fragmenty.

Nasze propozycje legginsów

Fot.: Eastnews, Imaxtree

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!