Kategorie

jak utrzymać opaleniznę?

Jak przedłużyć trwałość wakacyjnej opalenizny?

Wakacje powoli dobiegają końca, ale to nie znaczy, że musimy pożegnać opaleniznę. Piękny, brązowy kolor skóry może zostać z nami na znacznie dłużej. Nie wierzysz? Sprawdź, jak przedłużyć trwałość letniej opalenizny!

Urlop już dawno za Tobą? Pozostały Ci tylko wakacyjne wspomnienia i pięknie opalona skóra?  Nie martw się, w łatwy sposób zachowasz na dłużej cudowny, złocisty odcień cery. Jak to zrobić? Poznaj nasze triki! To proste, ale bardzo skuteczne porady. A co najważniejsze, nie musisz poświęcać na zabiegi pielęgnacyjne całego dnia. Wykorzystaj ostatnie chwile letniej pogody i łap promienie słońca!

Nie zapominaj o peelingu!

Peeling pomoże usunąć martwy naskórek. Po tym zabiegu balsamy i kremy dużo lepiej się wchłaniają. Nawilżenie jest szczególnie ważne, zwłaszcza po kąpielach słonecznych! Jeśli jednak masz zaczerwienioną lub mocno podrażnioną skórę, całkowicie zrezygnuj z kosmetyków złuszczających. Mogą one pogorszyć stan Twojej cery!
Uniwersalne peelingi:

Nawilżanie skóry to podstawa

Promienie słoneczne bardzo wysuszają skórę, tak samo jak słona woda i wiatr. Jeśli odpowiednio nie nawilżasz ciała, opalenizna może zniknąć z niego znacznie szybciej niż myślisz. Stosuj balsamy oraz kremy, które mają w swoim składzie odżywcze składniki, takie jak mocznik, glicerynę, czy masło shea. Możesz wybrać produkty brązujące, np. z dodatkiem kakao lub z błyszczącymi drobinkami. One pomogą wydobyć letni kolor skóry!

Odżywcze balsamy do ciała:

Poznaj domowe sposoby na utrwalenie opalenizny

Istotną rolę przy zachowaniu opalenizny odgrywa dieta! Beta-karoten, witamina C i E – te wartościowe składki utrwalą czekoladowy odcień. Jedz marchewkę, zielone warzywa, pomidory, paprykę oraz brzoskwinie. Sięgaj także po orzechy, migdały, kiełki i cytrusy. Nie zapominaj o nawilżaniu skóry od wewnątrz, czyli piciu dużej ilości wody. Unikaj natomiast gorących, długich kąpieli, wybierz letni prysznic. Uwaga – ciepła woda może jeszcze bardziej wysuszyć naskórek!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.