Kategorie

noworodek w zimie

Jak ubierać noworodka zimą?

Czapka, szalik, kombinezon, rękawiczki, śpiwór, rajstopki, śpioszki… Co jeszcze powinnaś założyć maleństwu , aby było mu ciepło, a jednocześnie go nie przegrzać? Zobacz, jak ubierać noworodka zimą i przekonaj się, czy robisz to dobrze!

Zima to trudny czas dla Ciebie i Twojego malucha. Z jednej strony ogrzewanie w domu, z drugiej spacery na chłodzie – co tu zrobić, żeby zapewnić swojemu dziecku idealną temperaturę? Czy jedna warstwa ubranka w domu wystarczy? Czy niemowlak na spacerze musi być szczelnie opatulony kilkoma kocykami? Te i inne pytania targają Twoje myśli, a Ty sama nie wiesz, co robić. Kochasz przecież swoje dziecko, troszczysz się o niego i boisz się, że stanie się mu krzywda. Choć z drugiej strony, czy przesada i nadopiekuńczość mu nie zaszkodzi?

Noworodek zimą – uniwersalne zasady ubierania

Najprostsza i najbardziej uniwersalna zasada ubierania noworodka zakłada, że nie może mu być ani zbyt chłodno ani zbyt gorąco. Okazuje się bowiem, że przegrzanie jest równie niebezpieczne co przemarznięcie! Tylko jak tu zachować umiar? Okazuje się, że niemowlak odczuwa podobnie temperaturę jak osoby dorosłe, dlatego ilość warstw u swojego dziecka powinnaś dostosować do tej, jaką w danej chwili masz na sobie. Zaczerwienione spocone policzki, płacz i niepokój maluch świadczą o tym, że jest mu za gorąco. Z kolei sine wargi, czkawka czy marmurkowata skóra to objawy wychłodzenia.

Obejrzyj modną i wygodną odzież niemowlęcą z oferty Allani.pl!

Te ubranka dla niemowlaka mogą Ci się przydać podczas spaceru:

Jak ubierać noworodka zimą w domu?

Zimą w domu zapewne dbasz o ciepło – optymalna temperatura dla niemowlaka to 21-22°C , a podczas kąpieli 28°C. Nie ma zatem potrzeby, aby Twój maluszek miał więcej warstw na sobie niż Ty. W zupełności wystarczy mu kaftanik, śpioszki i ewentualnie sweterek. Tuż po kąpieli możesz nałożyć dziecku czapeczkę, w innych przypadkach czapeczka w mieszkaniu wcale nie jest potrzebna.

Urocze ubranka dla Twojego maluszka:

Jak ubierać niemowlaka na spacer zimą?

Zimowy spacer jest możliwy, o ile temperatura nie spada mocno poniżej 0°C . Niemowlę na spacerze z racji tego, że leży w bezruchu, powinno mieć dokładnie jedną warstwę odzieży więcej niż Ty. Najlepiej zakładać mu ubrania na cebulkę – kilka cienkich warstw jest lepszych niż jedna gruba. Body z długim rękawem, skarpetki, pajacyk, kombinezon, czapeczka, szalik, rękawiczki, a do tego ocieplany śpiworek to standardowy zestaw na zimowy spacer. Wybierając zimowe ubranka, zwróć uwagę na tkaninę: najlepsza będzie miękka bawełna, z kolei ciepła z natury wełna może podrażnić delikatną skórę maleństwa. Nakładanie mnóstwa ubranek zapewne zajmie Ci trochę czasu i może być męczące. Aby ułatwić sobie pracę zadbaj o to, by zimowe ubranka dla dziecka były wyposażone w rzepy, suwaki, zatrzaski czy ściągacze. W takim wygodnym i miękkim komplecie Twój noworodek na pewno będzie zadowolony z zimowej wyprawy.

Ciepłe ubranka i akcesoria na spacer:

Więcej pięknych ubranek dla niemowlaków:

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.