Kategorie

pierścionek zaręczynowy

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Postanowiłeś… ta dziewczyna zostanie Twoją żoną! Czas na oświadczyny. Już w głowie ułożyłeś sobie perfekcyjny scenariusz, który wzruszy Twoją wybrankę i przekona do powiedzenia TAK. Pięknie, prawda?! Jednak czy o czymś nie zapomniałeś? Pierścionek! Zobacz, jak wybrać ten idealny!

Miłość miłością, jednak nie da się ukryć, że oprócz emocjonalnych wyznań kobiety lubią również symboliczne świecidełka. Mowa oczywiście o dwóch najważniejszych pierścionkach, które dostają w swoim życiu, czyli pierścionku zaręczynowym oraz obrączce. My dzisiaj skupimy się na tym pierwszym i podpowiemy, o czym powinieneś pamiętać, aby znaleźć ten idealny pierścionek. Na wstępie uspakajamy. Prawdopodobnie gdy już wybierzesz się do jubilera i kupisz pierścionek, który w Twoim przekonaniu idealnie pasuje to Twojej partnerki, to w większości przypadków będzie to dla niej najpiękniejsza biżuteria, którą z dumą będzie nosić na palcu. Jeśli nie, to hmm… może warto się zastanowić nad swoją „przyszłą żoną”?

Zaplanuj swój budżet

Nie da się ukryć, że pierścionek zaręczynowy to spory wydatek. Przyjęło się, że jego wartość powinna odpowiadać kwocie Twojej miesięcznej wypłaty. Nie musisz jednak sugerować się zasłyszanymi opiniami – sam zdecyduj, ile jesteś w stanie przeznaczyć na niego pieniędzy. Radzimy jednak na chwilę wyłączyć głos rozsądku – pamiętaj, że to wyjątkowo ważny dla Twojej kobiety pierścionek, który będzie nosiła przez całe życie. Dlatego proponujemy przegląd pierścionków rozpocząć od 1000 zł w górę – jest to jednak elastyczna granica, zależna tylko od Twoich możliwości finansowych.

Poproś o pomoc

Chcesz być samodzielny? W tym przypadku to nienajlepszy pomysł. To żaden wstyd poprosić o pomoc przyjaciółkę, siostrę lub mamę swojej dziewczyny, które przecież znają ją doskonale. Dodatkowo, są to osoby, którym Twoja ukochana mogła się zwierzać i opisywać swój wymarzony model pierścionka. Pamiętaj również, że nie ma lepszego doradcy odnośnie biżuterii, niż kobieta – jej wprawne oko potrafi wypatrzeć najpiękniejsze „perełki”.

Poznaj rozmiar pierścionka oraz ulubiony kruszec

Przyjęło się, że oświadczyny powinny być niespodzianką. Dlatego postaraj się tak zaplanować miejsce i datę, żeby ukochana nie nabrała żadnych podejrzeń. Musisz również dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionka nosi Twoja przyszła żona! Oczywiście nie możesz zapytać jej wprost, więc jak sobie z tym poradzić? Mission impossible? Niekoniecznie! Wystarczy wypożyczyć na chwilę pierścionek z jej toaletki i zanieść do jubilera, który ściągnie miarę. Możesz również poradzić sobie w sposób ekstremalny i podczas snu partnerki zmierzyć jej palec przy pomocy nitki lub… suwmiarki – pamiętaj jednak, że musisz wykazać się nie lada precyzją! Gdy poznasz już rozmiar, czas na wybór kruszca. Tutaj sprawa nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy przejrzeć biżuterię ukochanej i sprawdzić, który kolor metalu pojawia się u niej najczęściej – złoto, białe złoto, czy może niezwykle modne różowe.

Znajdź idealny kamień

Klasyczny i najczęściej pokazywany ideał pierścionka zaręczynowego wykonany jest z żółtego złota i przyozdobiony pokaźnych rozmiarów brylantem. Nie każdy jednak lubi takie błyskotki oraz nie każdego na taki prezent stać. Możliwe również, że Twoja ukochana lubi niekonwencjonalne ozdoby, udekorowane np. kolorowym kamieniem. U jubilera znajdziesz wiele propozycji z cyrkoniami, szafirami, rubinami, czy topazem, które mogą okazać się bardziej atrakcyjne cenowo. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, mamy dla Ciebie wskazówkę. Wejdź na Pinteresta swojej dziewczyny – nie uwierzysz, ale jej tablica może być dla Ciebie nieocenionym źródłem inspiracji!

 

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.