Kategorie

studniówka 2018

Jaki kolor garnituru wybrać na studniówkę?

Studniówka tuż tuż, a Ty jeszcze nie masz garnituru? Pora się pospieszyć! Dziś doradzimy Ci, w jakie kolory najlepiej celować, aby na balu maturalnym wyglądać męsko, elegancko, a zakupiony ubiór okazał się praktyczny.

Styczeń i luty to gorący okres wśród maturzystów. Studniówka pozwala na chwilę odprężyć się przed bliskim widmem matury, a jednocześnie jest pierwszym balem w życiu młodego człowieka. Przyjęło się, że studniówkowy szał najczęściej ogarnia dziewczyny, które już od jesieni zastanawiają się nad wymarzoną fryzurą, makijażem i sukienką. Tymczasem panowie też nie mają łatwo, gdyż, jak się okazuje, znalezienie odpowiedniego garnituru często graniczy z cudem. Problemy zaczynają się już przy wyborze koloru: zdecydować się na bezpieczną czerń czy sugerować się trendami sezonu? A może postawić na praktyczność?

Nie zapomnij też o eleganckim płaszczu, który idealnie sprawdzi się jako okrycie wierzchnie na studniówkę.

Czarny garnitur na studniówkę – tak czy nie?

Czarny garnitur: zazwyczaj o tym myślimy, kiedy wybieramy męski ubiór na studniówkę. Cóż, bal maturalny, jak sama nazwa wskazuje, zalicza się do imprez o wysokim stopniu formalności i obowiązuje na nim strój wieczorowy będący synonimem klasycznej męskiej elegancji. Biała koszula, ciemny garnitur i dodatki — tak powinna wyglądać męska stylizacja na studniówkę. Jednocześnie, ciemny nie oznacza od razu czarny! Czarny garnitur ma bowiem 2 duże minusy.

Po pierwsze, nie założysz go idąc np. na maturę czy w przyszłości na rozmowę kwalifikacyjną, gdyż czerń w modzie męskiej nie nadaje się do dziennych oficjalnych stylizacji (poza uroczystościami pogrzebowymi).

Po drugie, tak mroczna barwa zazwyczaj nie pasuje do typu urody, jaki reprezentują Polacy. Istnieje ryzyko, że w czarnym garniturze będziesz wyglądać trupio blado, a chyba nie chcesz zostać w ten sposób zapamiętany na swoim pierwszym balu.

Klasyczne czarne garnitury:

 

Czy granatowy garnitur na studniówkę to najlepszy wybór?

Studniówkowe kolorystyczne dylematy rozwieje granat. Ten kolor jest wręcz idealnym wyborem nie tylko na bal maturalny, ale również jako barwa swojego pierwszego garnituru. Nie ukrywajmy, większość panów kupuje taki komplet na studniówkę licząc się z tym, że w przyszłości założą go jeszcze nie raz (a kolejna okazja nadarzy się już w maju, na maturze). Granatowa marynarka i spodnie są więc wyborem najbardziej praktycznym, uniwersalnym i bezpiecznym. Kolor ten pasuje każdemu mężczyźnie, świetnie sprawdza się w połączeniu z różnorodnymi koszulami, krawatami czy poszetkami. W granatowym garniturze na studniówce nie popełnisz gafy, a raczej zachwycisz wszystkich swoim wyczuciem taktu i elegancji. Przy okazji, im bardziej nasycony i ciemniejszy odcień granatu, tym mocniej akcentuje on wieczorowy charakter Twojej stylizacji. Możesz się tym sugerować, szukając idealnego granatowego garnituru.

Eleganckie granatowe garnitury:

Spodobały Ci się nasze propozycje?  Zobacz, co jeszcze znajdziesz w asortymencie marki Recman >>> KLIK >>>

Fot.: Instagram @recmanofficial, Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.