Kategorie

polki, które podbijają hollywood

Za kulisami sukcesu światowych gwiazd stoją Polki! Czas je poznać!

Łączy je miejsce urodzenia – Polska, jednak sukcesy zawodowe, jakie osiągnęły, wychodzą daleko poza jej granice. Poznajcie 2 przedsiębiorcze kobiety, które rozsławiają nasz kraj na całym świecie!

Jak mówi przysłowie, „cudze chwalicie, swego nie znacie” – dziś bierzemy pod lupę sukces naszych rodaczek, które zrobiły niebywałą karierę poza granicami naszego kraju. Nas bardzo cieszą informacje o niezwykłych Polkach, które spełniają swój american dream za granicą. Co więcej, nie są to gwiazdy, które zobaczycie na okładkach magazynów czy pozujące na ściankach. Działają  za kulisami, poza blaskiem fleszy, ale ich praca jest niezwykle ważna. Niebywała kariera nie jest dziełem przypadku, a efektem sumiennej pracy zwieńczonej sukcesem. Te Polki Was zmotywują!

Barbara Richard

Happy Birthday @selenagomez miss u #selenka #selenagomez #happybirthday

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Basia Richard (@basiamld)


Zastanawialiście się kiedyś, kto stoi za wyglądem gwiazd z czerwonego dywanu? Wśród rzeszy speców od wizerunku znajdziemy modowego stylistę. To zawód, który cieszy się ogromną popularnością w Hollywood i niełatwo jest go zdobyć. W stolicy światowego show-biznesu (Los Angeles) znajdziemy również polski akcent – pochodzącą z Lublina Basię Richard. To jedna z najpopularniejszych stylistek w Stanach. Odpowiedzialna jest za wizerunek top modelki Iriny Shayk, Belly Thorne, Jasona Stathama, Hillary Duff i wielu innych. Przez kilkanaście lat osobiście dbała o każdy look Seleny Gomez! Historia życia i kariery Barbary pokazuje, że wszystko jest możliwe. Miło wiedzieć, że Polka odpowiada za kreacje największych światowych gwiazd, prawda?

Dariia Day Ślusarczyk


Kim jest Dariia Day? To nikt inny, jak Daria Ślusarczyk z Bolesławca. Jej portfolio wypełniają nazwy najsłynniejszych marek na świecie, z którymi współpracuje. „Dariia Day” jest wizażystką i pracuje zarówno przy sesjach fotograficznych jak i pokazach. Wśród jej klientów można wymienić m.in. Emilię Clarke, Anję Rubik, Annę Mouglalis, Michaela Fassbendera, Julie Delpy, Andie MacDowell i wielu innych. Pracowała przy sesjach dla takich magazynów, jak Vogue oraz Vanity Fair. Polka swoją drogę obrała już w wieku 14 lat, oglądając namiętnie programy fashion. Pędząc za marzeniami, udała się do Wrocławia i zaczęła kształcić się w szkole makijażu. Zaraz po ukończeniu liceum wyjechała do Hollywood, co było początkiem jej błyskotliwiej kariery w branży modowej. Krok po kroku zaczęła urzeczywistniać swoje największe marzenie jako make up artist. Daria obecnie pracuje w Paryżu, a z Instagrama możemy wywnioskować, że jej kariera się prężnie rozwija (Daria jest również autorką bloga dariiaday.me ).

A wy, znacie polskie bizneswoman, które zrobiły zawrotną karierę za Oceanem?

Fot.:Eastnews, Instagram

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.