Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Kontrowersyjny artysta łączy siły z Louis Vuitton
Masters LVxJeffKoons

Kontrowersyjny artysta łączy siły z Louis Vuitton

Dom mody Louis Vuitton i znany na całym świecie artysta, Jeff Koons, stworzyli wspólnie kolekcję, o której mówią wszyscy! Zobaczcie, co znajdziecie w kolekcji Masters i dlaczego uważamy ją za jedną z najciekawszych kolaboracji ostatnich lat…

Kontrowersyjna sztuka Jeffa Koons’a

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=r0b7uHrSzoM” width=”840″ height=”800″]zdj [/su_youtube]

Niemal każdy kojarzy stalową rzeźbę Balloon Dog imitującą balonowego psa. To najbardziej znane dzieło amerykańskiego artysty, Jeffa Koons’a.  Jako inspiracji do swoich prac używa on przedmiotów codziennego użytku, reklam, a nawet zabawek! Dadaista i fan pop-artu lubi analizować popkulturę i nadawać prozaicznym przedmiotom artystycznego wydźwięku. Kontrowersji jego sztuce dodał cykl erotycznych rzeźb i obrazów o nazwie Made in Heaven, do których pozowała artyście jego żona, gwiazda porno, Cicciolina (Ilona Staller). Przez ostatnie lata Jeff Koons pracował nad cyklem Gazing Ball, będącym wielkoformatowymi reprodukcjami dzieł mistrzów malarstwa. Artysta postanowił przenieść je na kultowe modele torebek Louis Vuitton i ozdobić dodatkowo zmodyfikowanym słynnym monogramem domu mody. Co ciekawe, Koons jest pierwszym artystą, któremu francuski dom mody pozwolił na taką ingerencję.

Louis Vuitton i Jeff Koons w projekcie „Masters”

Linia LVxKoons to kolekcja torebek i akcesoriów, która ma skłaniać do odkrywania na nowo dzieł mistrzów malarstwa. Na klasyczne modele LV zostały przeniesione m.in. kultowe: Wenus, Mars i Kupidyn Rubensa, Pola pszenicy z cyprysami Van Gogha czy Mona Lisa Leonarda da Vinci. Do tej pory luksusowa marka tworzyła projekty m.in. z Yayoi Kusamą, Takashim Murakami czy Richardem Princem. Współpraca domu mody Louis Vuitton z Koons’em bez wątpienia przejdzie do historii mody! Nam pozostaje pozazdrościć szczęśliwym posiadaczkom torebek z nowym monogramem, podpisem artysty i misternie odwzorowanymi dziełami sztuki!

#LVxKoons Art, life, humanity and beauty: Jeff Koons on his collaboration with #LouisVuitton. Learn more at louisvuitton.com

Post udostępniony przez Louis Vuitton Official (@louisvuitton) 11 Kwi, 2017 o 6:06 PDT

Fot.: Instagram, YouTube

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.