Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Marzysz o grzywce? Nie musisz odwiedzać fryzjera! Te 3 wskazówki pomogą Ci obciąć grzywkę w domu
grzywka w domu

Marzysz o grzywce? Nie musisz odwiedzać fryzjera! Te 3 wskazówki pomogą Ci obciąć grzywkę w domu

Grzywka nie wychodzi z mody. Topowi fryzjerzy stawiają na cięcia klasyczne, na boki i cieniowane. Na ich punkcie oszalały również gwiazdy – Selena Gomez, Megan Fox, Zendaya, Dakota Johnson czy Lucy Hale. Przeglądając Instagram, zamarzyłaś o zmianie i nie wiesz, jak samodzielnie obciąć grzywkę w domu? Mamy 3 wskazówki, dzięki którym Twoja nowa fryzura będzie wyglądać idealnie!

Grzywka to gorący trend w świecie fryzjerstwa. Daj jej szansę w tym sezonie!

Grzywka nie wychodzi z mody! W tym sezonie na topie jest znana i lubiana curtain bangs, która kilka lat temu podbiła Hollywood. Oprócz niej w trendach pojawia się cięcie typu bottleneck, czyli lekko stopniowane i sięgające do linii brwi, prosta feathered fringe (hit dla dziewczyn z cienkimi włosami), a także mini bangs, czyli ultrakrótka grzywka, którą uwielbiała sama Audrey Hepburn.

Każdą z modnych grzywek obetniesz sama w domu. W jaki sposób? Wystarczy, że będziesz pamiętać o tych 3 wskazówkach!

1. Jak prawidłowo obciąć grzywkę? Dopasuj ją do kształtu swojej twarzy i typu włosów

Nawet najlepiej ścięta grzywka w domu nie będzie wyglądać dobrze, jeśli nie dopasujesz jej do kształtu swojej twarzy i typu włosów. Na szczęście w internecie znajdziesz dziesiątki kompleksowych poradników, które podpowiadają, jakie cięcie pasuje do owalnej, kwadratowej, prostokątnej i okrągłej buzi. Podobnie jest w przypadku dopasowania cięcia do kondycji fryzury. Przykładowo cienkie, przerzedzone włosy nie wyglądają dobrze w duecie z prostą grzywką. Za to subtelna, dłuższa feathered fringe będzie już znakomitym pomysłem.

2. Przygotuj się do obcięcia grzywki samemu – nie zaczynaj bez tych rzeczy

Nie zapominaj o przygotowaniu do ścięcia grzywki w domu. Jeśli nie masz pod ręką dobrych, ostrych nożyczek – zrezygnuj z eksperymentowania z fryzurą. W ten sposób zniszczysz włosy, a ich równe obcięcie będzie nie lada wyzwaniem. O czym jeszcze pamiętać, jeśli nie wiesz, jak obciąć sobie grzywkę w domu, żeby dobrze się układała? Rób to zawsze na sucho, a przed rozpoczęciem ścinania koniecznie przeczesz je grzebieniem albo >>szczotką<<.

3. Nie idź od razu na całość! Zamiast tego obcinaj grzywkę stopniowo

jak prawidłowo obciąć grzywkę?

Jednym z najczęstszych błędów, których kompilacje możesz oglądnąć na YouTube, jest pójście na całość sekundę po chwyceniu nożyczek. Nigdy tego nie rób, bo wystarczy jeden niewłaściwy ruch i za krótkie włosy zostaną z Tobą na kilka miesięcy. Jak w takim razie obciąć prawidłowo grzywkę w domu? Zamiast zaczynać od mocnego cięcia, rób to stopniowo. Poprawiaj fryzurę w razie potrzeby – podcinaj po kilka milimetrów i cieniuj włosy do momentu, aż osiągniesz wymarzony efekt.

Po przeczytaniu naszego artykułu wiesz już, jak modnie i dobrze obciąż grzywkę w domu. Pamiętaj, że cięcie to dopiero początek! Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja i stylizacja nowej fryzury przy pomocy odpowiednich >>kosmetyków do włosów<<. Na szczęście wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na Allani.pl.

Przeczytaj też:

Dbaj o swoją grzywkę z pomocą kosmetyków do pielęgnacji włosów dostępnych na Allani.pl: