Kategorie

  • Allani
  • /
  • Hity Urodowe
  • /
  • Naturalność ponad wszystko – sprawdź, jaki jest idealny kształt ust!
Naukowcy odkryli niedawno idealny kształt ust

Naturalność ponad wszystko – sprawdź, jaki jest idealny kształt ust!

Jeśli myślałyście, że posiadaczką idealnych ust jest Kylie Jenner, jesteście w błędzie! Naukowcy niedawno odkryli usta idealne, a wyniki ich badań mogą być dla wielu z Was zaskakujące! Jesteście ciekawe, kto wg nich posiada usta idealne? Przekonajcie się same.

Nierealne wymiary ust kreowane przez social media

W dobie social mediów nietrudno o atrakcyjny, często również nierealny wygląd. Jesteśmy zasypywani tysiącami wystudiowanych selfie, trudno nam odróżnić, które zdjęcie jest prawdziwe, a które wyretuszowane milionem aplikacji. Można powiedzieć, że dzisiejsza idealna kobieta posiada pupę i biodra Kim Kardashian, biust Pameli Anderson i usta Kylie Jenner. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach liczba operacji plastycznych i zabiegów upiększających rośnie w zastraszającym tempie. Coraz chętniej wolimy poprawiać nasz wygląd, zamiast cieszyć się z naturalnych autów. A co najchętniej poprawiamy? Oczywiście usta, które stały się nowym wyznacznikiem atrakcyjności.

Wypełnianie ust już dawno było popularne, jednak niezwykła metamorfoza, jaką przeszła Kylie Jenner w ostatnich latach sprawiła, że coraz więcej kobiet i dziewczyn zapragnęło mieć nienaturalnie duże i wydatne usta. Na początku sama zainteresowana nie przyznawała się do podobnych zabiegów, jednak nietrudno było zauważyć jej drastyczną przemianę. Z niepewnej siebie nastolatki o raczej przeciętej urodzie, nagle zaczęła przypominać seksbombę z rozkładówek Playboya. Jednak, czy o takim wyglądzie naprawdę marzymy? Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii postanowili to zbadać.

Naturalność jest trendy – poznajcie idealny kształt ust

Gdy z roku na rok liczba operacji ingerujących w wygląd naszych naturalnych ust rosła, naukowcy postanowili przeprowadzić badania sprawdzające, do jakiego ideału dążyła większość kobiet. Badacze pokazali wybranej grupie kandydatek usta młodych dziewcząt i poprosili je, by określiły ich atrakcyjność w skali od 1 do 10. Wyniki okazały się zaskakujące, ponieważ nieprawdą jest, że usta Kylie Jenner są najbardziej pożądane. Okazuje się, że wolimy bardziej naturalny kształt, gdzie dolna warga jest większa od górnej, wbrew temu, co lansują influencerki z Instagrama, o nieskazitelnie równych i wydatnych wargach.

Kto zatem wpisuje się w kanon perfekcyjnych, lecz jednocześnie naturalnych ust? Naukowcy stwierdzają, że posiadaczkami takiego kształtu są np. Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr, Natalie Portman, czy Kendall Jenner. Cóż, pozostaje nam stwierdzić, że naturalność po raz kolejny wygrała. Zanim więc zdecydujecie się na zabieg wypełniania górnej wargi, pomyślcie, czy na pewno chcecie później uchodzić za sztucznie nadmuchaną ofiarę operacji plastycznych, czy wolicie jednak pozostać przy swoim naturalnym wyglądzie, który zawsze się obroni!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)