Kategorie

jasny garnitur idealny na lato

Niezbędnik na lato – jasny garnitur

Temperatury ciągle rosną, a Ty w środku dnia musisz prezentować się nienagannie? Jasny garnitur będzie idealnym rozwiązaniem! Poznaj tajniki męskiej elegancji i zobacz, jak go nosić w ciepłe letnie dni.

Kiedy żar leje się z nieba, trudno wyglądać stylowo w męskim uniformie złożonym z koszuli, krawata, długich spodni, marynarki (a czasem jeszcze kamizelki). Co więcej, ciemne tkaniny przyciągają promienie słoneczne, więc noszenie ich w trakcie upałów jest tym bardziej niekomfortowe. Jest na to jednak rada – jasny garnitur! Taki strój jest zazwyczaj lżejszy, bo wykonany z przewiewnych tkanin i nie łudźmy się: w słoneczny dzień prezentuje się po prostu lepiej niż tradycyjny ciemny komplet. Niestety, ma jedną malutką wadę – często uszyty z naturalnego lnu, łatwo się gniecie, dlatego musisz pogodzić się z lekko nonszalanckim wyglądem.

Jak nosić jasny garnitur?

Jasnych odcieni jest wiele, lecz w letniej modzie męskiej przeważają beże, jasne szarości, błękity i écru. Tego warto się trzymać, a jeśli nie wiesz, w jakim kolorze będziesz się najlepiej prezentować, polecamy uniwersalny beż, który pasuje do większości typów urody. Oczywiście, najprościej jasny garnitur połączyć z białą koszulą, choć trendsetterzy mogą skusić się na ciekawy wzór czy mocną barwę, w której na pewno zwrócą na siebie uwagę. Krawat jest opcjonalny. Tego typu garnitury są z natury mniej formalne, dlatego możesz zrezygnować z dodatkowych akcesoriów, a koszulę zostawić rozpiętą pod szyją. Barwa i rodzaj obuwia zależy od Ciebie. W bardzo gorący dzień sprawdzą się mokasyny i loafersy w odcieniach brązu czy granatu. Chcesz poczuć się bardzo casualowo? Zdecyduj się na białe sportowe obuwie.

Kiedy lepiej zrezygnować z jasnego garnituru?

Upały nie zwalniają Cię z zachowania pewnych zasad. Jedną z nich jest wybieranie ciemnych barw na ubiór wieczorowy. Kiedy zajdzie słońce, jasny garnitur nie jest już dopuszczalny, więc warto przemyśleć swój wybór, jeżeli wybierasz się na przyjęcie, kolację, do teatru czy opery. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyś włożył go na ślub czy inną letnią imprezę, która trwa w ciągu dnia.

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.