Kategorie

  • Allani
  • /
  • Hity Urodowe
  • /
  • Powinnaś znać ten paznokciowy trend. Kobiety oszalały na punkcie „rosyjskiego manicure”

Powinnaś znać ten paznokciowy trend. Kobiety oszalały na punkcie „rosyjskiego manicure”

Jak wygląda stylizacja paznokci, które pokochały kobiety na całym świecie? Rosyjski manicure zdobył nawet uznanie celebrytek, które chwalą się modnymi paznokciami w swoich mediach społecznościowych. Zobacz, dlaczego russian manicure to warty uznania trend, który daje oszałamiające efekty.

Coraz więcej kobiet poszukuje nowatorskich trendów i metod, obiecujących poprawę codziennej pielęgnacji. Ostatnio głośno zrobiło się o technice pielęgnacji paznokci, znanej jako rosyjski manicure. Zdobyła ona ogromną popularność w mediach społecznościowych za sprawą takich światowych gwiazd jak Kendall Jenner i Hailey Bieber.

Zobacz też: Lewandowska nosi ten dodatek do wszystkiego. „Jest od niego uzależniona”

Paznokciowy trend na zimę. Co to jest russian manicure? 

W odróżnieniu od tradycyjnego manicure, do którego stworzenia wykorzystuje się cążki, manicure rosyjski opiera się głównie na użyciu elektrycznych frezarek, które są znacznie bardziej precyzyjne.

Ta technika ma swoje korzenie w Rosji już w latach 90. i charakteryzuje się czystym, wypolerowanym wykończeniem. Proces obejmuje pięć do siedmiu etapów, począwszy od usunięcia naskórka i nadania kształtu paznokci, a skończywszy na nałożeniu specjalnej warstwy bazowej i dokładnym wypolerowaniu łożyska paznokcia.

Rosyjski manicure trwa także znacznie dłużej niż tradycyjny, ponieważ na samej procedurze trzeba spędzić około 2 godzin. Wiele zależy jednak od wprawy stylistyki paznokci – niektóre z nich są w stanie zrobić takie paznokcie znacznie szybciej.

Jednak to właśnie efekty rosyjskiego manicure są prawdziwym hitem, a sama stylizacja jest bardzo trwała – utrzymuje się nawet do 5 tygodni.

Russian manicure – trend a bezpieczeństwo. Czy warto? 

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu, rosyjski manicure jest bezpieczny, jeśli wykonuje go wykwalifikowana i doświadczona stylistka paznokci. Istnieje jednak ryzyko wystąpienia stanu zapalnego z jednej przyczyny, a mianowicie agresywnego usuwania skórek. Niewłaściwe usunięcie skórek lub zbyt duża ilość usuniętej skórki może skutkować uszkodzeniem łożyska paznokcia i stworzyć ryzyko infekcji. Podkreślę więc jeszcze raz – aby uniknąć tego zagrożenia, konieczne jest wybranie doświadczonej stylistki paznokci. Pamiętaj również, by nie próbować wykonywać tego zabiegu w domu, bo możesz osiągnąć zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego. 

Źródło zdjęcia na okładce: Getty Images

Najmodniejsze lakiery do paznokci w stylu russian manicure znajdziesz na Allani.pl