Kategorie

  • Allani
  • /
  • Fryzury
  • /
  • Salma Hayek pokazała się z siwymi włosami. Nowy trend wśród dojrzałych pań?
Salma Hayek pokazała się z siwymi włosami

Salma Hayek pokazała się z siwymi włosami. Nowy trend wśród dojrzałych pań?

Regularnie farbujesz włosy, by ukryć każdy jeden siwy kosmyk na głowie? To lepiej spójrz na zdjęcie Salmy Hayek, którym mówi całemu światu „jestem siwa i mam to w nosie”. Niewiele kobiet odważy się zrobić to samo, a warto. 

Choć żyjemy w XXI wieku i mogłoby się wydawać, że przełamaliśmy już większość stereotypów, to wciąż boimy się tego, jak wygląd zostanie odebrany przez społeczeństwo. Najlepszy przykład? Siwizna, która dla wielu wciąż kojarzy się z zaniedbaniem czy starością.

To, że temat srebrzanych kosmyków wciąż stanowi obiekt kontrowersji udowodniła Salma Hayek, wrzucając na swój Instagram zdjęcie siwych pasem. W końcu, gdyby to było normalne to: a) aktorka nie musiałaby publikować posta, oswajającego z tematem ageizmu b) nikogo, by to zdjęcie nie obeszło. A jednak Hayek sprawiła, że w sieci zawrzało. Może dzięki temu już wkrótce widok siwych włosów będzie budził coraz mniejsze emocje.

Lekcja od gwiazd światowego formatu: siwizna jest okej

Siwe włosy nie są powodem do wstydu, a ich ciągła koloryzacja nie jest koniecznością. Takiego zdania jest nie tylko Salma Hayek, ale też Andie MacDowell, Helen Mirren i nasza rodzima modelka Lidia Popiel. Gwiazdy z dumą pokazują swoją siwiznę i udowadniają, że srebrzyste kosmyki mogą prezentować się zjawiskowo, wdzięcznie i kobieco. Co najważniejsze, z pewnością nie ujmują naturalnej urodzie.

Zobacz też: Pokazała stopy. Fanki komentują: „Ale petarda”. Pedicure Rogalskiej robi wrażenie

Siwienie to w końcu naturalny proces, który czeka każdą z nas. Choć wiele pań niemalże automatycznie sięga po farby, to warto w tym momencie się zatrzymać i zadać sobie pytanie: „dla kogo to robię”. Jeśli do krycia siwych kosmyków motywuje cię tylko i wyłącznie opinia innych osób, to po prostu spójrz na Salmę Hayek. Skoro tak popularna gwiazda słynąca z niesamowitej kobiecości potrafi mieć to w nosie, to ty też dasz radę.

Źródło zdjęcia na okładce: Instagram, autorka: Salma Hayek (@salmahayek)

Zadbaj o swoje siwe włosy z kosmetykami znalezionymi na Allani.pl

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.