Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Terry Richardson oskarżony o molestowanie! To koniec jego współpracy z Vogue
terry richardson

Terry Richardson oskarżony o molestowanie! To koniec jego współpracy z Vogue

Skandalista Terry Richardson już nigdy więcej nie zrealizuje sesji zdjęciowej dla Vogue, GQ, czy Vanity Fair. Władze wydawnictwa postanowiły całkowicie odciąć się od fotografa i zapobiec ewentualnym oskarżeniom, dotyczącym wspierania artysty podejrzewanego o molestowanie seksualne. Czyżby było to pokłosie głośnej akcji #metoo?

Seks, nagość, kontrowersja – to słowa, które pierwsze nam się nasuwają, gdy myślimy o twórczości Terrego Richardsona. Teraz możemy dołożyć do nich również molestowanie seksualne, o którym media szepczą od lat, a donosy o tym potwierdzają pracujące z fotografem modelki. Jednak dopiero teraz oficjalnie wielkie wydawnictwa postanowiły powiedzieć o tym głośno i jednocześnie odciąć się od działalności Richardsona. Wszystko wskazuje na to, że kwestia molestowania w show-biznesie w końcu przestaje być tematem tabu, a wręcz zostaje coraz częściej wywlekana na światło dzienne. Świadczy o tym chociażby wielka afera z udziałem producenta filmowego Harvey’a Weinsteina, która wznieciła ogólnoświatową falę wyznań, dotyczących molestowania seksualnego wśród kobiet. Kariera znanego producenta już legła w gruzach, teraz czas na skandalistę, Terrego Richardsona.

 Kontrowersyjne sesje

W świecie show-biznesu Terry Richardson to legenda. Od 20 lat procuje dla najlepszych, światowych magazynów i projektantów, a przed jego obiektywem prężyły się największe gwiazdy. Artysta słynie ze specyficznej, skandalicznej estetyki, przepełnionej seksualnością, balansującą na granicy dobrego smaku. Bohaterzy jego zdjęć często (zazwyczaj) występowali w mocno wyuzdanych pozach i małej ilości ubrań. Mimo to, tak wielu ludzi show-biznesu marzyło, żeby to właśnie Richardson uwieczniał ich na swoich fotografiach. Plejada gwiazd jest imponująca. Skandalista sfotografował m.in. Beyonce, Lady Gagę, Rihannę, Amy Winehouse, Miley Cyrus oraz… Baracka Obamę. Mimo że każdy z nich znał jego kontrowersyjne metody, to zdecydował się na podjęcie współpracy. Dlatego Richardson zawsze wychodził suchą stopą, gdy tylko pojawiała się w koło niego afera seksualna. Fotograf zakrywał się twórczością i specyficzną estetyką, którą każdy akceptuje i docenia. Ten czas jednak minął i ostatecznie została zakończona era artysty Terrego Richardsona – już nigdy więcej nie zrealizuje on żadnej sesji zdjęciowej dla żadnego światowego magazynu czy projektanta.

Gwiazdy w obiektywie Terrego Richardsona

Poniżej znajdziecie kilka kadrów z sesji gwiazd realizowanych z Terrym Richardsonem. Dajcie nam znać w komentarzu, co myślicie o jego twórczości.

 

 

Fot.: EastNews, Instagram@terryrichardson

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.