Kategorie

  • Allani
  • /
  • Jak nosić
  • /
  • Twój biustonosz nie pasuje idealnie? Dowiedz się, jak dobrać biustonosz!
Jak dobrać biustonosz?

Twój biustonosz nie pasuje idealnie? Dowiedz się, jak dobrać biustonosz!

Kupiłaś właśnie kolejny biustonosz, który mimo odpowiedniego rozmiaru i poprawnie dobranej miseczki wciąż nie pasuje idealnie? Prawdopodobnie wynika to z kształtu Twoich piersi, które potrzebują indywidualnie dobranej oprawy. Ten krótki poradnik pomoże odnaleźć Ci się w typach biustu i sprawić, że będzie on wyglądał perfekcyjnie!

Znalezienie odpowiedniego, idealnie pasującego biustonosza, to wciąż dla wielu kobiet prawdziwe utrapienie. Mimo, że obecnie większość sklepów z bielizną oferuje nam profesjonalny brafitting, to wciąż bardzo trudne jest dobranie tego perfekcyjnego modelu. Jak się okazuje, sprawa dopasowania biustonosza jest bardzo indywidualna i wynika z kształtu piersi. Większość z nas skupia się jedynie na wielkości miseczki oraz rozmiarze, co często jest niestety nie wystarczające. Czas, żebyś przyjrzała się swoim piersią i zdecydowała do którego typu należą, wtedy dużo łatwiej znajdziesz biustonosz, który sprosta Twoim wymaganiom.

TYP: Wschód – Zachód

Lingerie doesn’t have to mean lace. Check out the T-Shirt Bra in fresh new styles & shades.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Victoria’s Secret (@victoriassecret) 7 Sty, 2016 o 3:57 PST

Twoje piersi skierowane są na zewnątrz i optycznie wyglądają na oddalone od siebie, pozostawiając w centrum klatki piersiowej przestrzeń? To znaczy, że kształt Twojego biustu to tak zwany: wschód – zachód. Eksperci od brafittingu proponują dopasować do nich „T-shirt bra”, czyli biustonosz o gładkich miseczkach, niewidocznych spod bluzki lub topu. Możesz również wybrać typowo sportowy biustonosz lub skusić się na seksowny push-up. Modele te sprawią, że Twoje piersi skierują się w stronę środka ciała, zapewniając piękny kształt i wygląd.

TYP: Na boki

We don’t like to play favorites…but we really really LOVE our summer lingerie. #OwnTheSummer

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Victoria’s Secret (@victoriassecret) 28 Maj, 2015 o 2:30 PDT

Ten kształt biustu jest bardzo zbliżony do opisywanego wcześniej, z jedną niewielką różnica dotyczącą jego wielkości. Piersi te są pełniejsze, a przestrzeń między nimi większa. Jak posiadaczki tego typu biustu mogą uzyskać perfekcyjny ich kształt? Wystarczy biustonosz plunge, który charakteryzuje się bardzo niskim mostkiem i krojem, który zbliża do siebie nasze piersi, tworząc pomiędzy nimi zmysłową „dolinkę”.

TYP: Kształt dzwonka

Sleek shapes. Persuasive poses. @angelcandices knows a thing or two about body language. #OnlyAtVS

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Victoria’s Secret (@victoriassecret) 20 Sie, 2015 o 8:10 PDT

Twoje piersi są węższe u góry i rozszerzają się ku dołowi – to znaczy, że Twój kształt biustu jest dzwonowaty. Uważaj! Ten typ ma skłonność do opadania, dlatego musisz zadbać, aby Twoje piersi miały solidną podporę. Dlatego wybieraj biustonosze mocno zabudowane, które odciążą Twój kręgosłup i sprawią, że ramiączka nie będą wrzynały się w ramiona. Pamiętaj również, żeby unikać bardotek z których Twoje obfite piersi mogą się nieestetycznie wylewać.

TYP: Kształt okrągły

Happy Birthday, @stellamaxwell!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Victoria’s Secret (@victoriassecret) 15 Maj, 2015 o 8:26 PDT

Gratulujemy! Matka Natura obdarzyła Cię perfekcyjnym kształtem piersi, który nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Jako szczęśliwa posiadaczka okrągłych, symetrycznych piersi możesz pozwolić sobie na każdy rodzaj biustonosza. Wszelkie zmysłowe koronki, piękne dziewczęce bralety, czy seksowne push-upy, wybór należy tylko do Ciebie! Pamiętaj jedynie o poprawnym dobraniu rozmiaru i wielkości miseczki, tą wiedzę warto skonsultować z profesjonalną brafitterką.

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.