Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Zniszczone włosy pod czapką – wiemy, jak temu zaradzić
włosy pod czapką

Zniszczone włosy pod czapką – wiemy, jak temu zaradzić

Hu hu ha! Nasza zima zła! A zimą, jak wiadomo, nosimy czapki, które fatalnie wpływają na stan naszych włosów. Jak ograniczyć ich przetłuszczanie i sprawić, by zawsze prezentowały się idealnie? Wypróbuj nasze triki!

Mróz szczypie w uszy, a porywisty wiatr sprawia, że trudno wytrzymać na zewnątrz dłużej. Nie ma rady! Trzeba założyć czapkę lub inne nakrycie głowy. Co jest jednak dobre dla naszego zdrowia i samopoczucia, nie zawsze pozytywnie oddziałuje na nasze włosy. Puszenie, elektryzowanie, połamane końcówki i wreszcie… przetłuszczanie. Wszystkiemu winna jest oczywiście czapka, ale nie martw się, można temu zaradzić. Istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się puszystą i świeżą fryzurą w środku zimy.

S.O.S na oklapnięte włosy

Przylizane i oklapnięte włosy, jakie najczęściej możesz zobaczyć tuż po ściągnięciu czapki, nie prezentują się zbyt dobrze. Okazuje się jednak, że w przywróceniu objętości pomogą Ci 2 stylizacyjne kosmetyki, a mianowicie: suchy szampon i lakier do włosów. Suchy szampon to Twój zimowy must have, który nieraz wyciągnie Twoje włosy z opresji, a przede wszystkim odbije je u nasady i wchłonie nadmiar wydzielającego się sebum. Z kolei lakierem do włosów utrwalisz dopiero co ułożoną fryzurę, której nie zniszczy nawet czapka. Wystarczy, że spryskasz włosy warstwowo, pasmo po paśmie (oczywiście, stosując niewielkie ilości lakieru).

Czym rozczesać włosy?

Ratunek na przetłuszczające się włosy

Przede wszystkim, w walce z przetłuszczającymi się włosami pomogą Ci specjalne szampony i odżywki, przeznaczone do tego celu. Nakładając zwłaszcza odżywki i maski, unikaj okolic przy nasadzie włosów, która dzięki temu nie będzie obciążona. Pomocne będą także domowe sposoby, przede wszystkim… cytryna. Sok z cytryny doskonale ograniczania wydzielanie sebum poprzez zwężenie porów. Ponadto ogranicza swędzenie, łupież oraz dotlenia skórę. Możesz wcierać go w świeżo umytą skórę głowy (uważaj, aby nadmiar nie spłynął po włosach) 1-2 razy w tygodniu. Częstsze stosowanie może przyczynić się do przesuszenia skóry głowy, dlatego lepiej trzymaj się takiego harmonogramu.

Teraz już bez obaw możesz nosić czapkę! Zobacz na poniższe, najmodniejsze modele. Kupisz je już od 9 zł!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.