Kategorie

paznokcie z wzorkami

3 najprostsze wzorki na paznokciach, które wykona każda z nas

Uważasz, że masz dwie lewe ręce, aby wykonać manicure i dlatego malujesz paznokcie zawsze na jednolity kolor? Bez obaw! Z nami dowiesz się, jak dodać im więcej sznytu. Zobacz 3 proste wzorki, które wykonasz samodzielnie!

Z zazdrością patrzysz na perfekcyjne paznokcie koleżanek i marzysz o podobnych? Masz 2 wyjścia: albo udać się do manikiurzystki albo wykonać je samodzielnie w domowym zaciszu. Nie obawiaj się drugiej opcji – w końcu musisz się przełamać i rozwinąć swoje umiejętności. Wystarczy, że poćwiczyć jeden z poniższych wzorów. Gwarantujemy, że z ich wykonaniem na paznokciach poradzi sobie nawet kosmetyczny laik.

Zobacz , jakie paznokcie będą najmodniejsze w 2018 roku >>>>

Gwiazdki

Zacznijmy od czegoś, co idealnie wpisze się w świateczny klimat… Cóż, sweterkowy wypukły manicure albo skomplikowane bożonarodzeniowe motywy mogą Cię nieco przerazić (nas zresztą też), dlatego proponujemy coś banalnego, a jednocześnie uroczego – gwiazdki. Możesz umieścić po jednej na każdym paznokciu, możesz też układać je w szalone kompozycje. Rób, jak chcesz! Najmodniejsze kolory: srebrne gwiazdki na czarnym tle lub czerwone i złote na beżowym.Najpierw pokryj paznokcie wybranym lakierem, a następnie za pomocą szablonu nanieś gwiazdki na płytkę albo użyj gotowych naklejek.

Geometryczne motywy

Kreski, trójkąty, kwadraty – geometryczne motywy z jednej strony wydają się minimalistyczne, z drugiej ich prosta estetyka naprawdę zapiera dech w piersiach. Niezaprzeczalną zaletą jest również prostota wykonania takiego wzoru. Potrzebujesz do tego jedynie lakieru bazowego, szablonu i lakieru, którym namalujesz geometryczny motyw (my polecamy te metaliczne). Przyda Ci się również cienki pędzelek, którym wykonasz precyzyjne linie. Jeśli coś Ci nie wyjdzie, nie przejmuj się: praktyka czyni mistrza. A jeżeli czujesz, że nie dajesz sobie z tym rady, postaw na najprostszą możliwą wersję: pojedyncze kropki malowane przy nasadzie paznokcia.

Ombre

Ten wzór ciągle utrzymuje się na topie i wcale się nie dziwimy, gdyż jest efektowny, a jednocześnie niesamowicie kobiecy. Ombre na paznokciach jest przy okazji banalne w wykonaniu, potrzebujesz jedynie trochę wolnego czasu. Swoją przygodę z ombre zacznij od zan=bezpieczenia skórek wokół paznokci wazeliną lub oliwką. Następnie pomaluj swoje pazurki wybranym lakierem. Kiedy całość wyschnie, na małą zwilżoną gąbeczkę nałóż lakier w innym kolorze i przyłóż ją na środek płytki. Gąbeczkę z kolejnymi warstwami lakieru dociskaj coraz wyżej, w stronę czubka paznokcia. Pamiętaj też, aby każdej warstwie pozwolić spokojnie wyschnąć. Na zakończenie pokryj gotowe paznokcie bezbarwnym lakierem lub utwardzaczem.

Fot.: Instagram

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.