Kategorie

styl brigitte macron

Brigitte Macron — poznaj styl francuskiej pierwszej damy

Od ostatnich dni ta postać jest gorącym tematem w mediach! Brigitte Macron wzbudza kontrowersje nie tylko ze względu na jej związek z nowym prezydentem Francji. Zaskakuje też swoim podejściem do mody. Poznaj jej francuski styl!

Choć od swojego męża jest starsza od 24 lata, jej styl zupełnie przeczy temu, co ma zapisane w metryce. Brigitte Macron udowadnia, że modą można się bawić w każdym wieku i nie warto podporządkowywać się utartym schematom. Prócz nienagannej figury, nowa pierwsza dama może pochwalić się ciekawymi stylizacjami, które tylko podkreślają jej energię, siłę i młodzieńczego ducha. Jak myślicie, czym jeszcze nas zaskoczy?

Brigitte Macron na zaprzysiężeniu prezydenta

Podczas niedzielnej inauguracji, prezydentowi Francji towarzyszyła oczywiście jego małżonka. Na ten szczególny dzień Brigitte Macron postawiła na jasnoniebieski komplet od Louisa Vuittona. Pastelową sukienkę i dwurzędową marynarkę w militarnym stylu uzupełniały neutralne dodatki: beżowe szpilki i torebka z tego samego domu mody. Trzeba przyznać, że garsonka podkreśliła perfekcyjną figurę pierwszej damy — zgrabnych nóg mogą jej pozazrościć nawet dwudziestolatki. Inauguracyjny kostium swoim kolorem nawiązywał do stylizacji Melanii Trump z zaprzysiężenia  jej męża. Czyżby za tym wyborem kryła się głębsza symbolika?

Francuski szyk według pierwszej damy

Patrząc na stylizacje Brigitte Macron, zarówno te z czasów kampanii, jak i jeszcze wcześniejsze, można z całą pewnością stwierdzić, że jest uosobieniem francuskiego szyku. Nonszalancja, luz i niewymuszona elegancja: to trzy słowa, które doskonale opisują styl żony prezydenta Francji. Brigitte, pomimo swojego wieku, stawia na młodzieńczą prostotę. Na co dzień często można ją zobaczyć w dopasowanych jeansach i luźnej marynarce połączonych ze sneakersami. Pierwsza dama bacznie obserwuje bieżące trendy i uwielbia łamać utarte konwenanse. Kto powiedział, że skórzane spodnie i sztyblety nie pasują kobietom po sześćdziesiątce?

Brigitte Macron w eleganckim wydaniu

Minimalizm towarzyszy także pierwszej damie podczas większych uroczystości. Jej eleganckie stylizacje są zazwyczaj wyważone i proste. Brigitte Macron lubi pudełkowe sukienki odsłaniające jej zgrabne nogi, natomiast konsekwentnie unika głębszych dekoltów. Koronka albo wyrazisty kolor? Prezydentowa nie ma z tym problemu. Co więcej, podejrzewamy, że niebieskie jest jej ulubioną barwą. Ubrania w takim kolorze są elementem zarówno odświętnych stylizacji (sukienka założona podczas Dnia Bastylii w 2015 r.), jak i casualowych outfitów.

Fot.: Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.