Kategorie

Okulary z okrągłymi oprawkami są niezwykle seksowne

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Zapewne wiesz już, że źle dobrane okulary potrafią dodać nam kilku lat. Odpowiednio wyprofilowane do naszych rysów, mogą odmienić nasz wygląd o 180 stopni. Jak dobrać okulary do kształtu twarzy, by wyglądać dobrze? Sprawdź nasze wskazówki.

Twarz kwadratowa

Jesteś posiadaczką mocno zarysowanej szczęki , bardzo wyrazistych kości policzkowych i dość wysokiego czoła? To znaczy, że masz tzw. kwadratową twarz. Posiadaczki tego typu urody z reguły charakteryzują się dość wyrazistymi rysami twarzy i powinny unikać okularów o kanciastych oprawkach, które jeszcze bardziej spotęgują ten efekt. Decydując się na okulary pamiętaj, by raczej wybierać te owalne lub kocie – inspirowane stylem retro. To dobra wiadomość, bo tego typu modele uznawane są za najbardziej seksowne.

Masz kwadratową twarz? W poniższych modelach okularów będziesz wyglądać zachwycająco: 

Twarz owalna

Mówi się, że osoby posiadające owalną twarz są najbardziej plastyczne, ponieważ każdy model okularów sprawdza się u nich świetnie. Pamiętaj jednak, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Owalną twarz równie łatwo jest zaburzyć w proporcjach. Jakich oprawek zatem unikać? Większych, niż obrys Twoich oczu. Sprawią, że buzia będzie wyglądać na mniejszą i karykaturalną. Reszta modeli jest jak najbardziej dozwolona, możesz więc poszaleć na zakupach u optyka.

Do owalnego kształtu twarzy najlepiej pasują poniższe modele okularów: 

Twarz okrągła

Osoby o okrągłej twarzy powinny zwracać uwagę na modele, które optycznie pozwolą ją wydłużyć. Jeśli więc Twoja linia czoła i żuchwy tworzą ostry owal, zarysowujący się zaokrąglonym łukiem, to znak że Twoja twarz zalicza się do typu okrągłego. Na jakie oprawki powinnaś się więc zdecydować? Wybieraj raczej te prostokątne, o ciemnych, intensywnych kolorach. Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że do mody znów powracają lustrzane szkła. Może warto zdecydować się na taki model?

 

Masz okrągłą twarz i nie wiesz, jakie okulary wybrać? Znaleźliśmy dla Ciebie najbardziej pasujące modele:  

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna, podobnie jak kwadratowa, również charakteryzuje się dość ostrymi rysami. Jak ją rozpoznać? Jeśli posiadasz wydatne czoło i drobny podbródek, to znaczy, że Twoja twarz zalicza się do tego typu. Dlatego też również powinnaś decydować się na zaokrąglone oprawki okularów. Dobra wiadomość jest taka, że oprawki tego typu posiadają wiele wariantów obudowy i kolorów, masz więc szeroki wybór. Pamiętaj, by okulary nosić dość nisko na nosie, by nie spotęgować efektu wysokiego czoła.

Idealne modele okularów przeciwsłonecznych dla osób z trójkątną twarzą znajdziesz poniżej: 

Twarz podłużna

Posiadasz kanciaste czoło, wyrazistą szczękę i charakterystyczną budowę nosa? W takim razie twoja twarz należy do typu podłużnego. Dobierając okulary, musisz więc pamiętać o modelu, który optycznie złagodzi ostre rysy i zaokrągli buzię. Powinnaś wybierać zaokrąglone oprawki o krótkiej linii poziomej. Ważne jest również, by okulary były nisko osadzone. Pomoże to zrównoważyć proporcje twarzy.

Osoby z podłużną twarzą najlepiej będą się prezentowały w poniżej wybranych okularach: 

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)