Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Jak zarobić 420 milionów dolarów przed 20. urodzinami?
Kylie Jenner w futrze

Jak zarobić 420 milionów dolarów przed 20. urodzinami?

Kylie Jenner dziś obchodzi swoje 20. urodziny, a my przeglądamy się jej biznesowemu imperium. Dzisiejsza solenizantka już jest właścicielką prężnie działającej kosmetycznej marki. Smykałka do biznesu? A może znane nazwisko? Co świadczy o jej sukcesie?

Jeszcze kilka lat temu Kylie Jenner kryła się w cieniu swoich starszych sióstr. Uchodząca za najbrzydszą z rodu Kardashian-Jenner, dość szybko osiągnęła sukces i stała się wzorem dla milionów nastolatek. Operacje plastyczne uczyniły z niej prawdziwą piękność, a rodzinna smykałka do biznesu sprawiła, że Kylie jest obecnie cenioną osobą w branży kosmetycznej. Jak to zrobiła w tak krótkim czasie?

Kylie Jenner i jej kosmetyki

Jest listopad 2015 r., kiedy Kylie Jenner wypuszcza swoje pierwsze trzy lip kity, czyli matowe szminki w płynie. Popyt jest przeogromny! Szminki wyprzedają się ze strony w ciągu 60 sekund, a Kylie z hukiem wkracza do branży kosmetycznej. Kolejne produkty: róże, cienie do powiek czy słynne kylielightery także wzbudzają zachwyt wśród fanek najmłodszej Jennerki i szybko stają się hitem (wystarczy tylko obejrzeć kilka filmików na Youtube, na którym influencerki chwalą się z trudem upolowanymi kosmetykami od Kylie). Siostra Kim Kardashian osiągnęła niesamowity sukces, a jej marka wyceniana jest w sprzedaży detalicznej na 420 milionów dolarów. I to zaledwie po 18 miesiącach funkcjonowania na rynku! Dla porównania, Tom Ford osiągnął zyski na poziomie 500 milionów dolarów po 10 latach funkcjonowania w branży, natomiast marce Lancome zajęło to aż 80 lat.

Przedsiębiorczość czy znane nazwisko?

Ubierz się w stylu Kylie Jenner:

Oprócz sprzedawania własnych kosmetyków, Kylie Jenner zarabia na wiele innych sposobów. Jest twarzą Balmain i Pumy, sygnuje swoim nazwiskiem lakiery OPI, a wraz z siostrami wypuszcza własne kolekcje strojów kąpielowych czy linii ubrań dla Topshopu. To dużo, jak na 20-latkę! Co więcej, wszystko, co jest związane z Kylie, momentalnie osiąga sukces (dla porównania, linia kosmetyków do konturowania sygnowana przez Kim Kardashian okazała się totalnym bublem). Czyżby to niepowtarzalny talent Kylie do zarabiania całkiem sporych pieniędzy? A może gwiazda po prostu korzysta ze znanego nazwiska, wpływów jej matki i ojca oraz sławy starszych sióstr? Jesteśmy ciekawi Waszej opinii!

Fot.: Instagram @kyliejenner, @kyliecosmetics

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.