Kategorie

męska biżuterua

Męska biżuteria – czy powinieneś ją nosić?

Kwestia biżuterii męskiej jest niesamowicie delikatna. Czy mężczyźnie wypada ją nosić, a jeśli tak, to jaką? Dowiedz się, jakie akcesoria powinieneś zakładać, a z których lepiej zrezygnować!

Na początku warto określić, czym jest męska biżuteria. Styliści zakładają, że jest nią każdy dodatek, który spełnia w ubiorze mężczyzny funkcję ozdobną. Dlatego pod tym wyrażeniem kryją się zarówno  bransoletki, naszyjniki, sygnety, nieśmiertelniki, jak również spinki do mankietów i krawata oraz zegarek. Według tradycyjnego podejścia mężczyzna powinien nosić tylko trzy z nich – dowiedz się jakie!

Męska biżuteria – powinieneś ją nosić?

 

Nikt nie może jednoznacznie stwierdzić, że mężczyzna nie powinien nosić biżuterii. Zależy to oczywiście od Twojego gustu i okazji, na którą zamierzasz ubrać konkretną ozdobę. Pamiętaj jednak, że mężczyzna nigdy nie powinien błyszczeć bardziej niż kobieta u jego boku. Dlatego przede wszystkim nie zapominaj o umiarze! Dotyczy to zarówno ilości, jak i wielkości biżuterii, którą założysz. Nikt nie wygląda dobrze, jeśli jest obwieszony jak choinka, nawet jeśli błyskotki są drogocenne i bardzo okazałe. Niestety świadczy to tylko o braku stylu i dobrego smaku w kreowaniu swojego wizerunku.

Warto również zastanowić się nad sytuacjami, w których klasyczne podejście do męskiego stroju będzie najbardziej adekwatne. Mowa o wszelkich oficjalnych i biznesowych spotkaniach, w których nasz wygląd świadczy o naszym profesjonalnym podejściu lub jego braku. Niestety, dodatkowe „upiększacze”, w postaci bransoletek, pierścionków lub ekstrawaganckich wisiorków mogą sprawić, że nie zostaniesz potraktowany adekwatnie do Twoich kwalifikacji. W takich sytuacjach warto postawić na prostotę oraz klasyki w postaci zegarka, który zawsze pasuje każdemu mężczyźnie oraz na spinkę do krawata.

Biżuteria dla konserwatystów

 

Mężczyźni dzielą się na tych, którzy podchodzą bardzo konserwatywnie do kwestii męskich błyskotek oraz na tych, którzy uważają biżuterię za normalną część męskiego wizerunku.

Ci pierwsi akceptują tylko dodatki wykonane ze szlachetnych kruszców, takich jak naszyjnik oraz obrączka, które mają znaczącą dla mężczyzny symbolikę. Są jednak akcesoria, na których mężczyzna nie powinien żałować funduszy! Chodzi o zegarki, spinki do mankietów oraz krawata – tego typu biżuterię powinieneś kolekcjonować, ponieważ jest atrybutem każdego eleganckiego mężczyzny. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnego podejścia, to w Twojej stylizacji powinny znaleźć się tylko wcześniej wymienione dodatki – wszystkie inne są uważane za brak dobrego smaku i przesadną ekstrawagancję.

Dla zwolenników męskiej biżuterii

 

Nietrudno się domyślić, że w opozycji do tradycyjnego podejścia do męskiej biżuterii są mężczyźni, którzy dodatki uważają za naturalną część męskiego looku. Według takiego podejścia, do swojej stylizacji możesz założyć wszelkiego typu bransolety wykonane z rzemieni, kamieni lub różnego rodzaju kruszca, jak i wisiorki, kolczyki, ekstrawaganckie przypinki oraz pierścionki. Dodatki te mogą być przejawem świadomego kształtowania własnego wizerunku. Wszystko zależy od tego, jak czujesz się w danej rzeczy. Jeśli według Ciebie pasuje do Twojego stylu, to nie powinieneś z niej rezygnować. Jak zwykle pamiętaj jednak o umiarze, ponieważ nadmiar dodatków może wprowadzić element kiczu do Twojej stylizacji.

 

A Ty co myślisz na temat męskiej biżuterii? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu!

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.

2 komentarze

 • Anne Handmade & Design

  Grudzień 1, 2016 at 10:06 pm

  Dobrze dobrana biżuteria męska dodaję „kropkę nad i” kreacji. Sbtelnie, nienachalnie z umiarem.
  Bo zegarek to nie tylko jedyna słuszna biżuteria dla faceta.

 • Joanna

  Wrzesień 22, 2017 at 8:40 am

  Dokładnie, zgadzam się z komentarzem poprzednim 🙂
  Ważne żeby nie przesadzić, ale warto zakładać, bo dodaje dużo elegancji. Polecam zainwestować w dobre rękodzieło. Często można wykonać ozdobę pod własne upodobania i mocno ją spersonalizować. Ja stawiam na sygnety z grawerem ( ​http://fabrykabizuterii.com/pl/c/Sygnety-meskie/92​ ). Mój mężczyzna jest zawsze zadowolony 🙂