Kategorie

rewolucja w modzie

Nadchodzi rewolucja w modzie!

Okulary Google, specjalne aplikacje czy inteligentne ubrania niebawem mogą wkroczyć do Twojej codzienności. Jeśli myślisz, że moda i nowe technologie się wykluczają, koniecznie przeczytaj ten artykuł i zobacz najciekawsze rozwiązania!

To było kwestią czasu, zanim nowe technologie zawitały na modowych wybiegach największych projektantów i firm. Coraz częściej zaczynamy dostrzegać potencjał, jaki drzemie w mariażu świata mody i najnowszych rozwiązań cyfrowych. Przedstawicielką tej nowej fali jest modelka Karlie Kloss – pasjonatka nowinek technicznych, żywiąca również ogromną pasję do programowania, szczególnie do języka Ruby.

 

 

Okulary Google trafiły do świata mody

Okulary Google to prawdziwie rewolucyjna innowacja technologiczna! Jak obiecuje producent, okulary mają za zadanie ułatwić nam życie, rozszerzając nasz odbiór świata o elementy wirtualne takie jak: nawigację, komunikator, informacje o przedmiotach oraz miejscach, w których aktualnie jesteśmy. Dzięki temu niezwykłemu produktowi możemy bez używania rąk wysyłać e-maile, przeszukiwać strony internetowe i wykonywać połączenia telefoniczne. Naszym zdaniem najciekawszą opcją jest jednak nagrywanie video oraz robienie zdjęć za pomocą…jednego mrugnięcia! Wszystko to, dzięki opcji „Ok Glass”. Kolejnym interesującym rozwiązaniem, jaki oferuje Google Glass, jest zdolność dostosowywania soczewek do wady wzroku użytkownika, chroniąc jednocześnie przed szkodliwymi promieniami UV. Wynalazek ten trafił na wybieg dzięki Diane von Furstenberg. Podczas prezentowanej przez nią kolekcji, modelki nosiły nowy super gadżet, rejestrując pokaz z własnej perspektywy. Tak oto w prosty sposób wynalazek Google stał się częścią stylizacji.

 

 

 

„Inteligentne” ubrania już wkrótce!

Spojrzenie na modę wciąż się zmienia, wizja ubrań z przyszłości przestaje być nierealnym marzeniem, wręcz przeciwnie – stała się faktem. Wspomniana już firma Google, zaprezentowała kolejny pomysł jak wykorzystać nowe technologie w modzie. Potentat z Kalifornii przy współpracy z firmą Levi’s stworzył inteligentną, jeansową kurtkę przeznaczoną głównie dla rowerzystów. Ma ona pozwolić na swobodne korzystanie ze smartfona w czasie jazdy, bez wyjmowania go z kieszeni. Użytkownik za pomocą specjalnej aplikacji będzie mógł sam dobrać sobie wygodne dla siebie gesty, odpowiadające konkretnym poleceniom. Możliwości dla tego typu kurtki są nieograniczone, dzięki unikatowej, dyskretnie wszytej pod materiał technologii. Jesteście ciekawi jak to działa? Zobaczcie prezentację poniżej! Psst…na półki sklepowe kurtka Levi’s trafi już wiosną 2017 roku.

Wirtualna szafa

My, kobiety znamy doskonale nasze dylematy ubraniowe o poranku. Stoimy przed szafą, często bez pomysłu co na siebie włożyć. W naszych garderobach panuje prawdziwy chaos! Mamy dobrą wiadomość – pojawiła się aplikacja, która optymalizuje użytkowanie garderoby, wykorzystując fakt, że większość z nas zapewne nie korzysta z jej pełnych możliwości. Ubrania ograniczamy do bezpiecznych rozwiązań, które nosimy najczęściej, przez co nasze stylizacje robią się nudne. Clotify, bo o tej aplikacji mowa, tworzy bibliotekę zdjęć naszych ubrań i przypisuje je do określonych katalogów. Stworzenie wirtualnego odpowiednika naszej prawdziwej szafy pozwala nam na przeglądanie jej zawartości z dowolnego urządzenia. Ciekawą opcją, jaką oferuje aplikacja, jest tworzenie stylizacji, dzięki czemu zwizualizujesz sobie następną kreację. Bez bałaganu i poczucia zmarnowanego czasu, masz dostęp do swoich rzeczy za pomocą jednego kliknięcia ciekawe, prawda?

Aplikacja @clotify juz dostępna w App Store i Google Play #fashionapps #mobileapps #fashion #artandfashion

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @clotify 18 Paź, 2014 o 8:46 PDT

 

Fot.:Eastnews, Instagram, Imaxtree

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.