Kategorie

podwinięte nogawki dla kogo?

Podwinięte nogawki – dla kogo?

 

Podwijanie nogawek i rolowanie rękawów stało się w świecie fashion bardzo popularne. Fashionistki dostrzegły, że dzięki tym prostym trikom ich stylizacje nabierają nieco nonszalancji. Jeśli jeszcze nie stosujesz ich u siebie to pora nadrobić straconą lekcję!

Trik z podwijaniem nogawek miał swój początek w modzie streetowej. Fani sportowych sneakersów typu Nike, Adidas, czy New Balance, chcąc bardziej wyeksponować swoje buty, zaczęli rolować spodnie, aby odsłonić kostkę. Ten modowy zabieg szybko przerodził się w trend sam w sobie i zagościł w stylizacjach wielu gwiazd i blogerek modowych. Obecnie podwinięte nogawki spotykamy na każdym kroku i to nie tylko w towarzystwie sportowych trampek, ale także szpilek, oksfordów, balerinek itp. Dodają każdej stylizacji luzackiego charakteru, szczególnie podwijane mimochodem, niby niedbal,e ale wciąż z zamierzonym efektem!

Podwinięte nogawki, a sylwetka

podwinięte nogawki jak nosić podwinięte nogawki jak nosić

Podwijanie nogawek jest trikiem, który niestety skraca optycznie nogi, co nie oznacza jednak, że zarezerwowany jest wyłącznie dla wysokich kobiet. Niższe kobiety także mogą wyglądać w nich bardzo korzystnie, pod warunkiem, że mają zgrabne kostki. Podwinięte nogawki odsłaniają właśnie tą część nogi, zatem żeby sylwetka nie wydawała się toporna, eksponowana kostka musi być szczupła. Niższe kobiety powinny podwijać nogawkę w ciasny rulon, wtedy zmiana będzie subtelna. Buty na podwyższeniu także zrekompensują optycznie skrócenie nogi, dlatego jesienią postaw na botki lub sneakersy na koturnie.

Jak nosić podwinięte nogawki

podwinięte nogawki jak nosić podwinięte nogawki jak nosić

Podwijać nogawki możesz w praktycznie każdych spodniach, w których się da, nawet w rurkach. Najlepiej prezentują się jednak jeansy, które mają prostą nogawkę, szczególnie luźne w kroku boyfriendy, którym podwinięta nogawka dodaje więcej streetowego charakteru. Nie wyobrażamy sobie także przecieranych i podartych spodni z dziurami, które stanowią bazę dla wielu miejskich stylizacji, bez zrolowanych nogawek. Jesienią łącz je z rockowym t-shirtem, sneakersami lub oksfordami na platformie i długim trenczem. Spodnie z podwiniętymi nogawkami świetnie prezentują się także z botkami z cholewką za kostkę. Dzięki nogawkom zrolowanym ponad nimi, wszyscy z pewnością skupią uwagę na Twoich stylowych butach. Podwijane spodnie nadają się praktycznie do każdego typu stylizacji, nie tylko sportowych, ale też eleganckich. W towarzystwie szpilek zmysłowo eksponują kostki, dzięki czemu nogi wyglądają jeszcze bardziej seksi!

Więcej praktycznych porad i modowych trików znajdziesz TU >>> KLIK

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!

2 komentarze

  • Joseph

    Lipiec 13, 2017 at 11:18 am

    Idź kobieto na własny ślub w takich jeansach z podwiniętymi nogawkami a będziesz mieć obciach wielkiej rangi. A może to będzie ładnie wyglądać w trumnie? – otóż jest pytanie!!!

  • Andreas

    Lipiec 13, 2017 at 11:23 am

    Josephowi odpowiem tak: w trumnie tylko czarny damski sztuczny lateks wygląda ładnie (taki nigdy się nie rozłoży), a podwinięte jeansy – no cóż z guścikami ludzie także mogą żyć aż do śmierci.