Kategorie

farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w domu

Bardzo często rezygnujemy z usług fryzjerskich i decydujemy się na samodzielne wykonanie koloryzacji. To zdecydowanie szybsza i tańsza opcja, ale czy tak samo efektowna? Sprawdź, jak farbować włosy w domu i osiągnąć wymarzony efekt!

Za chwilę przestaniemy nosić zimowe nakrycia głowy. Wiosna to idealny czas na metamorfozę! Właśnie wtedy najwięcej kobiet decyduje się na odświeżenie koloru albo zupełną zmianę odcienia. Jak wykonać samodzielnie koloryzację włosów w domowym zaciszu? Sprawdź!

Jak farbować włosy w domu?

Chcesz samodzielnie zrobić koloryzację? Zapomnij o farbowaniu włosów henną, bibułą, czy kawą! Naturalne domowe sposoby to nienajlepszy pomysł, ponieważ nigdy nie masz pewności, jaki odcień uzyskasz. Lepiej wybrać profesjonalne farby do włosów dostępne w sklepach fryzjerskich i drogeriach. Pamiętaj, że możesz maksymalnie zmienić odcień kosmyków o 2-3 tony! Przed koloryzacją uważnie przeczytaj ulotkę, zabezpiecz również skórę wokół włosów, np. wazeliną lub tłustym kremem. Dzięki temu nie pojawią się nieestetyczne plamy; zrób też test uczuleniowy. Pamiętaj o rękawiczkach ochronnych i zakryciu ramion, np. ręcznikiem. Teraz możesz przystąpić do aplikacji farby – nakładaj ją na kosmyki, rozpoczynając od środka głowy, kierując się w stronę karku. Dokładnie rozetrzyj mieszankę – musi być równomiernie nałożona! Po określonym czasie spłucz głowę, nie trzeba używać szamponu. Nie zapomnij o nawilżającej odżywce. Jeśli myślisz o tymczasowej metamorfozie, zdecyduj się na szamponetkę. W przypadku tego kosmetyku efekt będzie się utrzymywał dość krótko, od 4 do 8 myć.

Zobacz przydatne akcesoria i kosmetyki do włosów:

Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów a ciąża – to dylemat wielu kobiet. Lekarze mają podzielone zdanie na ten temat, niektórzy z nich nie widzą jednak żadnych przeciwwskazań. Mimo wszystko, unikaj farbowania włosów na początku ciąży, czyli w pierwszy trymestrze. To jest najważniejsza faza rozwoju płodu! Najniebezpieczniejsze dla przyszłych mam i ich pociech są opary, dlatego trzeba uważać na zawarty w farbie amoniak. Szukaj kosmetyków z naturalnych, roślinnych składników, które są bezwonne i nie powodują uczuleń. Pamiętaj też, że w stanie błogosławionym działania hormonów mogą wpłynąć na ostateczny efekt koloryzacji włosów.

Zobacz ubrania dla kobiet w ciąży:

Farbowanie siwych włosów i odrostów

Odrosty i siwe włosy to najczęstsze przyczyny, przez które sięgamy po farbę do włosów. Bez problemu poradzisz sobie z nimi w domowych warunkach! Uprzedzamy jednak, że przy jasnym odcieniu te niedoskonałości będą mniej widoczne, natomiast gdy masz ciemniejszy kolor włosów, będziesz musiała częściej stosować koloryzację. Farbowanie siwych odrostów rozpocznij od nałożenia kosmetyku tuż przy skórze (trzymaj 20-30 minut), dopiero później rozprowadź resztę na całej długości (zostaw na co najmniej 10 minut). Ten trik zastosuj tylko wtedy, gdy będziesz używać tego samego koloru, co przy ostatnim farbowaniu! Jeśli zmieniasz odcień, od razu nałóż całą ilość farby. Masz jedynie kilka siwych kosmyków? Spróbuj naturalnej koloryzacji, np. przy użyciu domowych płukanek z orzechów lub ziół.

Zobacz nakrycia głowy, które pomogą Ci zakryć siwe włosy i odrosty:

Farbowanie włosów – najczęściej popełniane błędy

Jakie są podstawowe błędy, które popełniamy w trakcie farbowania włosów samodzielnie? Nagminnie nie przestrzegamy zaleceń producenta, czyli trzymamy farbę na włosach zbyt krótko lub wręcz przeciwnie, za długo. Zawsze czytaj uważnie ulotki, a przede wszystkim stosuj się do nich! Czasami chcemy drastycznie zmienić odcień z bardzo ciemnego na jasny, niestety bez pomocy profesjonalistów nam się to nie uda. W domowych warunkach będzie nam trudno osiągnąć zadowalający efekt! Kolejną rzeczą jest zbyt częsta koloryzacja, odświeżaj kolor maksymalnie co 4-6 tygodni. To w zupełności wystarczy! Zapominamy także o systematycznym stosowaniu szamponów, odżywek i masek. Dzięki tym kosmetykom nawilżysz kosmyki oraz „przedłużysz” trwałość farby. Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, zwłaszcza po farbowaniu!

Poniżej znajdziesz praktyczne ozdoby do włosów:

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.

2 komentarze

  • Patrycja

    Luty 19, 2018 at 12:25 pm

    Ja jednak trzymam się zasady, żeby w domu farbować się o ton, góra dwa tony ciemniej. Nigdy drastycznie nie przesadzam z kolorem i dzięki temu nigdy nie miałam jakiejś katastrofalnej sytuacji. Dużą paletę kolorów ma Cameleo Omega, więc na pewno każdy może tam wyszukać kolor idealny dla siebie, mnie te farby mega odpowiadają.