Kategorie

jak nosić szpilki

5 trików jak nosić szpilki z gracją

Nie ulega wątpliwości, że szpilki to najseksowniejsze buty świata. Chodzenie w butach na wysokim obcasie jak wiemy nie jest łatwe i wymaga wprawy. Przygotowaliśmy 5 trików jak nosić szpilki z wdziękiem!

Szpilki dodają centymetrów, wysmuklają sylwetkę, optycznie wydłużają nogi i dodają każdej kobiecie pewności siebie. Ikona kina i seksapilu Marilyn Monroe mawiała: „Dajcie dziewczynie odpowiednie buty, a zawojuje świat!” Butami, które miała na myśli Marlin były właśnie szpilki. Jednak chodzenie w nich nie jest łatwe, dlatego trzeba nabrać wprawy, by opanować w pełni tę sztukę. Nie ma gorszego widoku niż przygarbiona kobieta, stawiająca niepewne kroki w butach na wysokim obcasie. Zobacz triki, które pozwolą Ci nosić szpilki z gracją.

Czy szpilki mogą być wygodne?

Zobacz ofertę szpilek >>

Szpilki to rodzaj obuwia, który doda każdej, nawet codziennej, najprostszej stylizacji kobiecości. Niestety źle dobrane potrafią zepsuć nie tylko nasz wygląd, ale co gorsza zdrowie! Jakie więc szpilki powinniśmy wybrać? Najlepszą inwestycją są dobrze wyprofilowane i – opcja dla „nie wegetarian” – z prawdziwej skóry. Będąc w sklepie nałóż przynajmniej dwie pary, które wpadły Ci w oko, przejdź się w nich i starannie przetestuj. Chodząc powinnaś poczuć jak ciężar ciała zostaje przeniesiony na całą stopę, a nie tylko na jej przednią część. Radzimy nie kupować butów, jeśli stopa zsuwa się do przedniej części buta i uciska palce. Jeśli Twój duży palec jest dłuższy niż pozostałe, wybierz model z zaokrąglonym noskiem, a w pozostałych przypadkach wybieraj buty w szpic.

Buty na niskich obcasach

Jeśli nigdy wcześniej nie nosiłaś szpilek, nie wybieraj tych z 10 cm obcasem! Z czasem będziesz mogła je stopniowo podwyższać, ale na początek radzimy wybrać bezpieczną niższą opcję. Przede wszystkim pozwoli Ci to ćwiczenie chodzenia. Naukę możesz rozpocząć nie tylko na niskim, ale również szerszym obcasie. Zapewni on dobre wsparcie dla Twojej stopy. Z czasem będziesz mogła założyć wyższe szpilki. Dziewczyny o większych stopach będą mogły pozwolić sobie na bardzo wysoki obcas!

Szukasz butów na małym obcasie? KLIKNIJ! >>>

Jak stawiać stopy nosząc szpilki?

Technika chodzenia w szpilkach wydaje się prosta i oczywista dla każdej kobiety, jednak warto sprawdzić, czy aby na pewno dobrze stawiacie stopy. W pierwszej kolejności powinniśmy postawić na ziemi piety, a dopiero potem palce. Nie stawiaj ich równocześnie, ani też nie pozwól, aby palce jako pierwsze dotknęły ziemi. Gdy już złapiesz równowagę, przesuń swój ciężar ciała do przodu, jakbyś stawała na palcach. Przy pierwszych próbach chodzenia rób powolne i pewne kroki, upewniając się, że nie zginasz kolan podczas ruchu. Im wyższe szpilki, tym krótsze kroki powinnaś stawiać.

Wyprostowana postura w szpilkach

Chodząc w szpilkach bardzo ważna jest prosta postura. Stawiaj kroki jeden za drugim i ćwicz chodzenie niczym modelki na wybiegu! Głowa powinna być uniesiona, jeśli Ci trudno, spróbuj wyobrazić sobie, że cel Twojej podróży jest w zasięgu wzroku. To będzie lepsze od patrzenia się na swoje buty i skupianiu się na swoich krokach. Pod żadnym pozorem nie wolno patrzeć w dół, gdyż Twoja sylwetka będzie wtedy przygarbiona. Twoja postawa musi być wyprostowana, a pośladki ściągnięte do dołu. Teraz możesz śmiało ruszyć na próbny spacer po mieście!

Jak chodzić w szpilkach?

Chodząc w szpilkach staraj się nie robić dużych kroków, nie wygląda to dobrze. Widok kobiety stawiającej duże kroki sprawia, że wygląda ona zabawnie i zdecydowanie nie elegancko. Twój chód natomiast będzie wyglądał zgrabnie, jeśli będziesz chodzić powoli. Dodatkowo wolne poruszanie się sprawi, że delikatnie będziesz kołysać biodrami, co sprawi, że będziesz bardziej seksi i zwiększysz swoją atrakcyjność 😉

Fot.:Imaxtree

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Z KATEGORII: JAK NOSIĆ 

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.