Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Jedna chusta na 3 różne sposoby. Przyglądamy się pomysłom influencerek – sprawdź wskazówki #allantips
Modna chusta na wiosnę

Jedna chusta na 3 różne sposoby. Przyglądamy się pomysłom influencerek – sprawdź wskazówki #allantips

Chusty i apaszki zdominowały wiosenne trendy. Ale czy wiesz, że możesz je nosić na wiele różnych sposobów? Nie musisz wiązać ich na głowie jedynie w stylu retro. Wiosną i latem 2022 apaszki będą bazowym elementem stylizacji. Zobacz 3 różne sposoby na noszenie jednej chusty.

1. Apaszka we włosach – sposób na ciekawą fryzurę na wiosnę i lato 2022

Apaszki na głowie kojarzymy głównie z wiązaniem w stylu lat 50. a’la Audrey Hepburn czy Brigitte Bardot. Jak najbardziej możesz wykorzystać tę opcję w swoich wiosennych i letnich stylizacjach, ale masz także wiele innych możliwości. Najprostszym sposobem jest związanie włosów w niski lub wysoki kucyk i użycie apaszki zamiast gumki do włosów. Ten dekoracyjny akcent sprawi, że fryzura w okamgnieniu stanie się bardziej atrakcyjna i nabierze letniej świeżości. 

Jak wiązać apaszkę we włosach? Złóż chustę w trójkąt, a później zawijaj rogi aż do uzyskania płaskiego rulonu. Następnie owiń ją wokół kucyka, zawiąż kokardę i gotowe.

2. Chusta jako top – efektowna baza stylizacji na wiosnę i lato 2022

Dla miłośniczek mody nie ma ograniczeń, a najlepszym tego przykładem jest samodzielne tworzenie topów. Chusty to najbardziej uniwersalny dodatek, który, jak się okazuje, może być efektowną bazą wiosennych i letnich stylizacji ze spódnicami, szortami, a nawet z jeansami. Najprostszym sposobem jest wiązanie dużej, kwadratowej apaszki w kwadratowy top typu bandeau.  

Jak wiązać apaszkę jako top? Złóż chustę w trójkąt, a następnie przyłóż jej najdłuższy bok do klatki piersiowej nad linię biustu. Rogi chusty zawiąż z tyłu między łopatkami i… gotowe! 

3. Chusta jako spódnica – prosty patent na zjawiskową stylizację 

Spódnica stworzona z chusty to totalnie gorący trend na wiosnę i lato 2022. Wystarczy kilka minut, by stworzyć element garderoby, który wywoła efekt WOW. Kopertowe spódnice z chusty są strzałem w dziesiątkę do letnich stylizacji na co dzień, ale i wtedy, gdy na wakacjach zabraknie Ci ubrań. 

Jak wiązać apaszkę jako spódnicę? Owiń chustę wokół talii a następnie chwyć dwa rogi i zawiąż je na duży supeł z przodu. Na koniec zwisające rogi chusty zawiń do tyłu i zawiąż ponownie. 

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.