Kategorie

W kobiecej torebce nie może zabraknąć kosmetyków

Sprawdź, co prawdziwa kobieta nosi w torebce

Mówią, że damska torebka to rzecz pełna tajemnic i istna kopalnia różnych skarbów! Sprawdź, co prawdziwa kobieta nosi w torebce!

Czerwona szminka

Czerwony kolor nie bez powodu jest synonimem kobiecości, bo to właśnie ten odcień chcemy najchętniej nosić w makijażu. Szczególnie na ustach, dlatego też nigdy nie może zabraknąć go w kobiecej torebce. Prawie każda zapytana przez nas kobieta,o to co najczęściej znajduje się w jej torebce, bez zastanowienia odpowiedziała, że jest to czerwona szminka. Nigdy nie wiadomo, na jakie sytuacje się przyda, a w mgnieniu oka potrafi zmienić strój do pracy w zestaw idealny na randkę. Chyba się z nami zgodzicie, prawda?

Tusz do rzęs

Tusz do rzęs to kolejny niezbędnik kobiecej torebki. O ile bez eyelinera można się jakoś obejść, o tyle tusz do rzęs to absolutna podstawa. Doceniamy go szczególnie wtedy, gdy nieumalowane i spóźnione pędzimy do pracy. Wtedy wystarczy lekkie pociągnięcie rzęs tuszem i od razu wyglądamy zupełnie inaczej. Najlepszą opcją jest, by był zatem pogrubiający i podkręcający rzęsy. Wtedy Wasze oko będzie wyglądało na dopracowane, a make up  ,,no make up” jest przecież teraz bardzo na topie.

Puderniczka

Jednak czym byłby nasz misternie przygotowany w biegu makijaż, gdyby nie puder, który utrwali go na kilka dobrych godzin? Warto, więc by w Waszej torebce znalazła się również puderniczka. Zazwyczaj każda z nas o tym pamięta, jednak dla zapominalskich przestrzegamy – wyobraź sobie stresującą sytuację i nerwowo spływający pot po Twoim czole. Każda z nas chciałaby tego uniknąć, prawda? Z pudrem nam to nigdy nie grozi.

Zestaw do pracy

Oprócz kosmetyków, które są absolutnym niezbędnikiem wnętrza naszych toreb, nigdy nie może zabraknąć tzw. ,,zestawu do pracy”. Każda z nas ma przygotowany w zupełnie innej konfiguracji, jednak zazwyczaj w jego skład wchodzą stałe cztery elementy: okulary korekcyjne, podręczny notes gdzie zapisujemy ważne rzeczy do zrobienia i listę spotkań, iphone rzecz jasna i dwa długopisy zapasowe. Przecież nigdy nic nie wiadomo, a spotkanie, na które planowałyśmy poświęcić godzinę może przedłużyć się do późnych godzin lunchowych.

Zestaw ratunkowy

Żadna z nas nie powie o tym otwarcie, jednak prawie zawsze w naszej torebce znaleźć można ,,zestaw szybkiego ratunku”. Co wchodzi w skład takiej podręcznej apteczki? Przede wszystkim grzebień lub szczotka, by ujarzmić niekontrolowane podmuchy wiatru w naszą misternie ułożoną fryzurę oraz kosmetyczne nożyczki. Świetnie sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach, gdy np. na naszym nowym żakiecie nieelegancko zwisa nitka lub gdy potrzebujemy zaaplikować plaster na nowo powstały odcisk.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)