Kategorie

błędy w manicure

5 błędów w manicure, które najczęściej popełniamy

Piękne, zadbane paznokcie pragnie mieć każda z nas. Wiemy, że dłonie to nasza wizytówka, dlatego tak wiele uwagi przykładamy do ich perfekcyjnego wyglądu. Jednak czy masz pewność, że dbasz o swoje paznokcie odpowiednio? Sprawdź, czy nie popełniasz tych podstawowych błędów!

Nieprecyzyjne przygotowanie płytki paznokci

Zanim rozpoczniemy nakładanie lakieru na płytkę paznokcia musimy wykonać szereg czynności, które odpowiednio ją przygotują. To bardzo ważne, ponieważ przedłuży to trwałość naszego manicure oraz zabezpieczy paznokcie przed przebarwieniami. Pamiętaj, samo nałożenie lakieru nie wystarczy – to prawdziwy, urodowy grzech! Manicure rozpocznij od dokładnego polerowania płytki paznokcia – zabieg ten nada jej wyjątkowego połysku oaz wyrówna wszelkie nierówności. Wybieraj polerki delikatne, które nie zetrą zbytnio płytki. Kolejnym krokiem, o którym często zapominamy, jest odtłuszczenie paznokci, za pomocą wacika ze zmywaczem lub specjalnego płynu. Dzięki niemu pozbędziemy się naturalnej, tłustej bariery ochronnej i przedłużymy trwałość naszego lakieru.

Błędne piłowanie paznokci

Prawdopodobnie będziesz zaskoczona, ale bardzo duże znaczenie ma sposób w jaki piłujesz swoje paznokcie. Powinnaś robić to delikatnie, obierając jeden kierunek ruchu pilnika. Zbyt intensywne i chaotyczne piłowanie sprawi, że paznokcie będą się rozdwajać i łamać, a tego przecież chcemy unikać! Zapatrz się w w pilnik – najlepiej papierowy lub szklany i delikatnie przesuwaj nim od zewnętrznej krawędzi do środka paznokcia.

Zapominasz o pielęgnacji skórek

Skórki, to szczegół o którym bardzo często zapominamy, a mogą one znacznie wpłynąć na estetykę naszych paznokci. Jak poprawnie je pielęgnować? Jeśli są one twarde i grube, to ich pielęgnacje powinnyśmy rozpocząć od namoczenia w miseczce z solami zmiękczającymi lub mydłem, a następnie przy pomocy drewnianego patyczka odsuwamy je. Następnie przy pomocy ostrych cążek precyzyjnie, z zachowaniem szczególnej ostrożności wycinamy wystające skórki. Na koniec aplikujemy na nie specjalną oliwkę, która pomoże w utrzymaniu ich prawidłowego nawilżenia.

Nakładasz lakier zbyt szybko

Nakładasz lakier w pośpiechu? To błąd. Zanim rozpoczniesz wykonywanie manicure, zarezerwuj sobie na jego wykonanie więcej czasu. Niech to będzie chwila dla Ciebie, czas relaksu. Unikniesz dzięki temu zbyt szybkiemu nakładaniu kolejnych warstw lakieru. Każda warstwa potrzebuje czasu, aby porządnie związać się z płytką paznokcia lub poprzedzającymi ją warstwami. Jeśli zbyt szybko zaaplikujesz lakier, to musisz pogodzić się z tym, że na wierzchniej warstwie powstaną nieestetyczne smugi. Taki wygląd niestety znacznie oddali Twoje paznokcie od perfekcji…

Nieodpowiednie suszenie lakieru

Czego najbardziej nie lubimy w malowaniu paznokci? Tego, że zbyt długo musimy czekać na ich wyschnięcie, a przecież nasz czas wolny jest taki ograniczony! Jesteśmy zabiegane i wiecznie spóźnione, a uparte paznokcie schną zbyt wolno. Dlatego chcemy być sprytne i wymyślamy przeróżne sposoby na przyspieszenie ich wyschnięcia. Najbardziej popularnym trikiem jest zamoczenie ich w ciepłej lub zimnej wodzie. BŁĄD! Zabieg ten wcale nie przyspieszy procesu schnięcia lakieru, a jedynie sprawi, że na jego powierzchni pojawią się nieestetyczne wgłębienia, a jego struktura stanie się gumowata. To samo tyczy się używania suszarki – jej ciepłe powietrze podziała jedynie na wierzchnią warstwę lakieru, pozostawiając głębsze warstwy wciąż płynne, co może być dla nas mylące. Niestety musimy pogodzić się, że najlepszą metodą jest … cierpliwe czekanie!

[poll id=”36″]

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.