Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Fryzura na jeża – dlaczego coraz więcej kobiet się na nią decyduje?
Krótkie fryzury damskie

Fryzura na jeża – dlaczego coraz więcej kobiet się na nią decyduje?

Fryzura na jeża staje się coraz popularniejszym trendem fryzjerskim nie tylko w branży urodowej, ale przede wszystkim modowej! Dlaczego coraz więcej kobiet się na nią decyduje? Postanowiliśmy do sprawdzić.

Fryzura na jeża w wersji damskiej – hot or not?

Czasem golą włosy do roli, czasem z powodu zmiany wizerunku artystycznego, czasem też chcą zamanifestować coś dla nich ważnego. Coraz więcej kobiet decyduje się na fryzurę na jeża, dlaczego? Wygląda na to, że jesteśmy świadkami zmieniających się kanonów piękna, a my kobiety mamy dość patrzenia na wyidealizowane sztuczne piękności z bujnymi lokami i doczepianymi rzęsami tak uporczywie kreowane przez współczesne media. Kobiecość nabiera teraz zupełnie innego, mocnego wymiaru, a krótkie włosy jeszcze nigdy nie były tak seksowne.

Oryginalna biżuteria:

Biżuteria na pierwszym planie

Ogolona głowa również może być sexy. Na polskiej scenie muzycznej udowadnia to Monika Brodka, która słynie ze swojego oryginalnego wizerunku i charyzmatycznej osobowości. Jakiś czas temu zdecydowała się na bardzo odważny krok i swoje bujne włosy postanowiła zgolić całkowicie na zero. Jak sama przyznaje w wywiadach:

,,To był impuls i potrzeba oczyszczenia, bo poczułam, że tego potrzebuję. To najbardziej praktyczna fryzura, jaką w życiu miałam! Nie musisz nosić czepka na basen, nie zwieje ci czapki z głowy. Same plusy.”

Musimy przyznać, że trochę tęsknimy za niesfornymi lokami artystki, jednak jedno trzeba jej oddać – piosenkarka z pełną świadomością wykorzystuje swoją nową fryzurę. Doskonale zdaje sobie sprawę, że krótkie włosy w perfekcyjny sposób potrafią oddać hołd gustownej biżuterii i umiejętnie podkreślić rysy twarzy. Wie o tym również supermodelka Cara Delevingne.

Ozdobne kolczyki:

Wyeksponowany makijaż

A skoro mowa o wyeksponowanych rysach twarzy, warto podkreślić jej oryginalnym makijażem. Fryzura na jeża pozwoli skupić na nim całą uwagę, musi być więc perfekcyjny. Kobiety z krótkimi włosami często starają się maksymalnie podkreślić swoje spojrzenie. W tej roli świetnie sprawdzi się smoky eye i mascara wydłużająca rzęsy. Nie można zapomnieć również o dokładnym wyczesaniu brwi oraz nadaniu im odpowiedniego kształtu kosmetykami. Dzięki temu krótkie włosy nabierają zupełnie nowego, eleganckiego wymiaru.

Kolorowe cienie do powiek i szminki:

Fot.: East News

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)